دلایل ریجکت شدن ویزای شینگن

دلایل ریجکت شدن ویزای شینگن

دلایل ریجکت شدن ویزای شینگن

هر پرونده‌ای که به سفارت کشورهای عضو پیمان شینگن همانند سفارت آلمان، اسپانیا، اتریش و… ارسال می‌شود. توسط آفیسر یا کارگزارهای سفارت به دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ زیرا دلایل ریجکت شدن ویزای شینگن باید طی نامه‌ای مکتوب به متقاضی اطلاع داده شود.
در نامه ارسالی گزینه‌هایی وجود دارد که تیک خوردن آن‌ها به منزله عدم دارا بودن شرایط دریافت ویزای شینگن و قانع نشدن آفیسر سفارت خواهد بود.
از مهم‌ترین مواردی که می‌تواند دلیل ریجکت شدن ویزای شینگن باشد می‌توان به گروهی بودن یا انفرادی بودن سفر، مدارک شغلی ناقص، عدم ارتباط مدارک شغلی و میزان درآمد ذکر شده در پرونده، عدم وجود تمکن مالی کافی به ازای تعداد افراد، نداشتن دلایل محکم برای بازگشت به کشور پس از سفر، نداشتن هدف مشخصی از سفر و… اشاره کرد.
اگر محل اقامت متقاضی در کشور مقصد به صورت سوری تعریف شده باشد، سفارت با هتل جهت بررسی رزرواسیون تماس حاصل می‌کند و پس از انجام استعلام در صورت عدم هماهنگی بلیط رزرو شده و هتل محل اقامت ویزای متقاضی ریجکت خواهد شد.

ریجکت شدن ویزای شینگن

دلایل متعددی برای ریجکت ویزای شینگن وجود دارد که می‌تواند سبب ریجکت شدن ویزاهای توریستی صادر شده برای کشورهایی مطرح اروپایی همانند اسپانیا، آلمان، ایتالیا، فرانسه، سوئیس، اتریش و… شود.
اگر با وجود دریافت وقت سفارت و ارائه مدارک لازم در مراحل دریافت ویزای شینگن ریجکت شده‌اید، توجه داشته باشید که این پایان راه نیست و نباید به سرعت نا امید شوید! زیرا روش‌هایی وجود دارد که می‌توانید مجدداً مدارک را ارائه کنید و مشکل ریجکت شدن ویزای شینگن را برطرف نمایید.

درخواست اعتراض به ریجکتی ویزای شینگن

به هر دلیلی که شما از حوزه شینگن رد شده باشید، برای اخذ ویزای شینگن دو راه پیش رو دارید:
۱-درخواست اعتراض به ریجکتی ویزای شینگن.
۲-می‌توانید مجددا درخواست خود را به یکی از سفارت‌های حوزه شینگن البته با مدارک کامل‌تر ارائه دارید.
نکته‌ای که باید آن را در نظر داشته باشید این است که اگر به دلایل ریجکتی خود اعتراض داشته باشید، می‌توانید نامه اعتراض به ریجکتی ویزای شینگن خود را به دست مقامات مسئول برسانید. توجه داشته باشید پروسه اعتراض به ریجکتی ویزای شینگن، معمولا تا ۳ ماه طول خواهد کشید. تنها نکته‌ای که باید بدان بی نهایت توجه داشته باشید این است که تا زمانی که اعتراض ریجکتی ویزای شینگن شما در دست بررسی است، تحت هیچ شرایطی حق درخواست مجدد برای اخذ ویزای شینگن نخواهید داشت. زیرا این عمل باعث توقف پروسه اعتراض به ریجکتی ویزای شینگن شما و ریجکتی دوباره در پرونده شما خواهد شد.
نکته‌ای دیگر آن است که ممکن است به بسیاری از افراد برخورد کنید که به شما توصیه می‌کنند تا از گزینه اول چشم پوشی کنید. ما به عنوان آژانسی که در زمینه اخذ ویزای شینگن تجربه و فعالیت کافی دارد، به شما این اطمینان را می‌دهیم تا پرونده اعتراض شما حتما دوباره بررسی خواهد شد و اگر دلایل قانع‌کننده‌ای برای اعتراض در رد درخواست خود ارائه داده باشید، حتما جواب اعتراض ریجکتی ویزای شینگن شما مثبت خواهد شد. چنانکه جواب اعتراض بسیاری از مسافران ما مثبت اعلام گردید و خوشبختانه موفق به اخذ ویزای شینگن شدند.

دلایل اصلی ریجکتی ویزای شینگن ، دلایل عمده رد ویزای شینگن

به هر حال، ممکن است به هر دلیلی درخواست ویزای شما از سفارت کشورهای حوزه شینگن رد شود. به طور کل، ۱۰ دلیل عمده‌ای که سفارت‌های حوزه شینگن به عنوان دلایل اصلی ریجکتی ویزای شینگن اعلام می‌دارند، به قرار زیر است:
۱-ارائه مدارک جعلی و قلابی به سفارت.
۲-عنوان نکردن دلیل و هدف از سفر.
۳-نداشتن منبع مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های سفر خود به حوزه شینگن.
۴-بیشتر ماندن در حوزه شینگن بیش از اعتبار ویزا.
۵-چنانچه قبلا از حوزه شینگن ریجکت شده‌اید، و در اقدام دوباره برای درخواست ویزای شینگن به ریجکتی قبلی خود اشاره نکرده باشید.
۶-شناختن شما به عنوان تهدید علیه بهداشت و سلامت عمومی، نظم اجتماعی و امنیت ملی.
۷-نداشتن بیمه مسافرتی معتبر.
۸-نامعلوم بودن هدف و مقصد شما از سفر برای سفارت.
۹-مطمئن نبودن سفارت از بازگشت به کشور محل سکونت خود.
۱۰-نداشتن شرایط کافی برای اخذ ویزای شینگن.

نحوه اعتراض به رد ویزای شینگن

زمانی که درخواست ویزای شینگن می دهید، دو حالت اتفاق می افتد: یا درخواست شما پذیرفته می شود و یا رد می شود. در صورت رد درخواست، یک برگه ابلاغیه رد درخواست ویزا دریافت خواهید نمود که دلایل در آن ذکر شده اند.
ممکن است بخواهید دلایل رد را با ارائه متعاقب مدارک و توضیحات دیگر برطرف نمائید. در چنین مواردی می توانید شخصا و یا از طریق فردی که از سوی شما وکالت دارد به رد درخواست اعتراض و درخواست بررسی مجدد نمائید.


شرایط رفع ریجکتی ویزای شینگن

با توجه به اینکه باید دلایل ریجکت شدن ویزای شینگن به دقت مورد بررسی قرار بگیرد. تا بتوانید نسبت به اصلاح پرونده و رفع ریجکتی ویزا اقدام فرمایید؛ بنابراین به شما توصیه می‌کنیم از وکلای خبره در این زمینه کمک بگیرید. تا بتوانید با توجه به دلایل ریجکت شدن ویزای شینگن لایحه و اعتراض مناسبی به سفارت کشور مربوطه ارائه دهید و از این طریق پرونده شما مثبت شده و مشکل ریجکتی ویزا برطرف گردد.
همچنین پس از ارائه لایحه تنظیم شده می‌توانید نسبت به اخذ ویزای سایر کشورهای اروپایی عضو پیمان شینگن همانند اسپانیا، ایتالیا، آلمان و… نیز اقدام نمایید.
توجه به این نکته ضروری به نظر می‌رسد که برای بررسی دلایل ریجکت شدن ویزای شینگن و رفع آن تنها به مدت ۳۰ روز زمان خواهید داشت و پس از آن سفارت‌ها معمولاً هیچ اعتراضی را از سوی متقاضیان پذیرا نخواهند بود؛ بنابراین به محض ریجکت شدن ویزا نزد وکلای متبحر مراجعه نمایید. تا دلایل ریجکتی ویزا به دقت مورد بررسی قرار بگیرد و بتوانید هر چه سریع‌تر نسبت به رفع ریجکتی اقدام نمایید.

مراحل رفع ریجکتی ویزای شینگن

توجه به این نکته حائز اهمیت است که داشتن دو مهر ریجکت در پاسپورت متقاضی به عنوان یک امتیاز منفی در نظر گرفته می‌شود و پس از آن برای دریافت ویزای کشورهای مختلف باید مراحل سختی را پشت سر بگذارید و حتی برخی از اوقات علیرغم تلاش فراوان موفق به دریافت ویزا نخواهید شد.

اصول نوشتن نامه اعتراض در خصوص رد ویزای شینگن :

۱)ظرف یک ماه پس از رد درخواست
۲)ذکر کامل نام و نام خانوادگی متقاضی، تاریخ تولد و بارکد شش رقمی (به عنوان مثال 212121)
۳)به صورت کتبی و با زبان انگلیسی
۴)همراه با امضاء شخص متقاضی
۵)خطاب به سفارت نگاشته شود.
همانطور که گفته شد نامه باید با دقت بالا و توضیحات دقیق به دلایل رد درخواست ویزای شینگن پرداخته و جزئیات را تشریح نماید .
نکته : مدارک درخواستی را می توانید از طریق پست الکترونیک ، پست پیشتاز و یا مستقیما به سفارت مربوطه تحویل دهید . و در کل نیازی به حضور مجدد شما در سفارت نیست.

اعتراض به رد ویزای شینگن از طریق وکیل دادگستری

وکیل دادگستری نیز می تواند کارهای اعتراض را با گرفتن وکالت از شما انجام دهد که در این صورت حتما باید وکالتنامه در ابتدای پروسه ی اعتراض ارائه شود . توجه داشته باشید که وکالتنامه نیز همانند نامه اعتراض باید ، توسط شما به عنوان شخص متقاضی امضاء شود .
صدور ویزای شما بعد از اتمام روند اعتراض است که جهت مصاحبه مجدد جهت صدور ویزای شینگن به سفارت مربوطه دعوت خواهید شد.
در غیر اینصورت نامه ی ( ابلاغیه اعتراض)دریافت خواهید کرد که درآن دلایل رد درخواست شما و پابرجا بودن به طور مفصل شرح داده شده است.
شما می توانید بر علیه ابلاغیه اعتراض و طی مدت یک ماه پس از اعلام ، در دادگاه اداری شکایت خود را انجام دهید .
توجه داشته باشید که سفارت ها در تهران سعی می کنند امکان ارائه درخواست ویزا برای متقاضیان زیادی را فراهم کنند و در این امر از تمام ظرفیت خود استفاده می کنند. لذا ممکن است که بررسی اعتراض چندین هفته تا چند ماه زمان ببرد در نتیجه بهتر است از پیگیری منصرف شوید . نحوه اعتراض به رد ویزای شینگن
چنانچه سفارت به مدارک بیشتری جهت بررسی اعتراض شما احتیاج پیدا کند ، با شما تماس گرفته خواهد شد اما در صورتی که قصد ندارید تا بررسی اعتراض خود صبر کنید ، توصیه می کنیم مجددا درخواست ویزای جدیدی به همراه مدارک کامل ارائه کنید .

برای مشاوره و اعتراض به ریجکت ویزای شنگن با ما تماس حاصل فرمایید ، کارشناسان ما آماده پاسخگویی به هر گونه سئوال و یا مشکلات شما خواهند بود.

تلفن مشاوره

تماس با ما در واتس اپ

سوالات متداول

بعد از رد شدن ویزا چه کنیم ؟
اگر شما برای گرفتن ویزای شینگن از یک سفارت اقدام کرده و ریجکت شده باشید تا ۶ ماه باید صبر کنید تا دوباره بتوانید برای ویزای شینگن اقدام نمائید درصورتی که تا قبل ۶ ماه برای گرفتن ویزای شینگن از همان کشور یا سایر کشورهای حوزه شینگن اقدام نمایید بدون هیچگونه دلیلی مجددا درخواست شما برای ویزای شینگن ریجکت خواهید شد. که داشتن ۲ مهر ریجکتی در پاسپورت برای گرفتن ویزای شینگن برای آینده کار را بسیار سخت میکند.
رفع ریجکتی ویزای شینگن ؛ رفع ریجکتی ویزای کانادا دو سئوال اصلی مردم؟
آژانس مسافرتی لی لی رز تراول با داشتن اطلاعات و تجربه کافی و به روز هرگز مراجعین خود را در چنین پروسه پر مخاطره ای قرار نمی دهد و تنها زمانی اقدام به تقاضای ویزا می نماید که از قبول درخواست ویزا توسط سفارت اطمینان کامل را حاصل کرده باشد

دیدگاه ها