جهت درخواست ویزای شینگن سوئد بایستی درخواست خود را بصورت آنلاین ثبت کنید. در هنگام ثبت نام روز قرار ملاقات را نیز تعیین کرده و رزرو می کنید و هزینه را هم اینترنتی پرداخت خواهید کرد.
همه متقاضیان باید درخواست ویزای شینگن سوئد را بصورت آنلاین پر کنند، پرداخت کنند و قرار ملاقات خود را از طریق وب سایت آژانس مهاجرت سوئد(سفارت سوئد در تهران) تعیین کنند.
اگر در پرداخت آنلاین مشکل دارید و کارتهای اعتباری بین المللی ندارید(به عنوان مثال ویزا کارت یا مستر کارت)، هنوز می توانید برنامه وب آنلاین را پر کنید و قرار ملاقات خود را بصورت آنلاین رزرو کنید و سپس از کسی بخواهید که در پرداخت آنلاین کمک کند. برای این کار، پس از ثبت درخواست ویزای شینگن سوئد خود، باید نام کاربری و گذرنامه خود را به شخص دیگری بدهید تا وارد شود و از طریق صفحه شما برای ویزای الکترونیکی از طریق سایت آنلاین پرداخت را انجام دهد.
اگر نمی توانید خودتان ثبت نام کنید و یک قرار ملاقات را در اینترنت رزرو کنید، به شما اجازه داده می شود تا میزبانی که در سوئد پذیرای شما هست، این درخواست ویزای شینگن سوئد را پر کند و هزینه آن را بپردازد  و قرار ملاقات در سفارت را برای شما رزرو کند. به یاد داشته باشید که شخص دعوت کننده باید بتواند به اطلاعات شخصی شما دسترسی داشته باشد تا بتواند فرم را پر کند، به عنوان مثال اطلاعات موجود در گذرنامه شما مانند املای نام ها، تاریخ تولد و شماره گذرنامه.
لطفا اطمینان حاصل کنید که کلیه اطلاعات موجود در برنامه درخواست ویزای شینگن سوئد به طور کامل و صحیح مانند اطلاعات گذرنامه و اسامی کامل پر شده است.
در موارد استثنایی مانند شرکت در مراسم تشییع جنازه و سایر موارد بسیار فوری مانند سفرهای مهم و غیرقابل پیش بینی، ممکن است ملاقات مستقیم از سفارت انجام شود و درخواست کاغذی بدهید. در این موارد، لطفا از طریق ایمیل اسناد مورد نیاز جهت سفر ضروری را ارسال کنید و کپی گذرنامه خود را به همراه توضیحی مبنی بر اینکه چرا امکان استفاده آنلاین از قبل وجود ندارد را شرح دهید.

روند اپلای ویزای شینگن سوئد چگونه است؟ | لی لی رز تراول

درخواست آنلاین ویزای شینگن سوئد

شما می توانید درخواست ویزای شینگن سوئد خود را ثبت کنید و قرار ملاقات را بصورت آنلاین برای خود و همسر و فرزندان زیر 18 سال رزرو کنید. افراد دیگری که مایل به سفر با آنها هستید، باید ثبت نام آنلاین را خود انجام دهند.
1.مستندات جهت اخذ ویزای شینگن سوئد را آماده کنید
اسناد و اطلاعات شخصی مورد نیاز خود را بررسی کنید. به عنوان مثال شما باید یک گذرنامه معتبر و بیمه مسافرتی پزشکی داشته باشید و بلیط هواپیما را رزرو کرده باشید و اگر توسط شخصی دعوت شده اید، این شخص نیاز به تهیه مستندات دارد.
2.ثبت درخواست ویزای شینگن سوئد از طریق وب سایت آژانس مهاجرت سوئد
به وب سایت آژانس مهاجرت سوئد مراجعه کرده و دستورالعمل های مورد نیاز خود را بخوانید. شما ثبت نام می کنید، تمام مدارک خود را ارسال می کنید، پرداخت می کنید و در سفارت به صورت آنلاین قرار ملاقات می گذارید.
برای هر شخصی که متقاضی است باید یک قرار ملاقات رزرو کنید. لطفا توجه داشته باشید که قرار ملاقات تعیین شده قابل تغییر نیست. اگر به هر دلیلی به سفارت در وقت خود مراجعه نکردید، باید یک برنامه جدید ثبت کنید و یک قرار ملاقات جدید رزرو کنید. اگر وقت ملاقات خود را از دست دهید، سفارت وقت جدیدی به شما نخواهد داد. می توانید زمان های موجود را قبل از رزرو قرار ملاقات در تقویم سفارت بررسی کنید.

اطمینان حاصل کنید که شما:
آدرس ایمیل معتبری داشته باشید
قادر به پرداخت هزینه توسط ویزا یا مستر کارت هستید
از رایانه ای استفاده کنید که شرایط فنی خاصی را برآورده سازد.
به اسناد الکترونیکی به صورت پیوست های موردنیاز دسترسی داشته باشید
خود را به عنوان کاربر ثبت کنید.
در پایان حتما از درخواست تکمیل شده پرینت بگیرید.
پیوست ها جهت اخذ ویزای شینگن سوئد
ضمیمه اسناد اجباری نیست اما اگر مایل به انجام این کار هستید، لطفا به موارد زیر توجه کنید:
سایز هر سند نباید از (2 مگابایت) تجاوز کند.
فقط کاراکترهای لاتین در نام پرونده مجاز هستند.
پرونده ها در قالب های زیر پذیرفته می شوند: pdf، doc، docx، jpg، png، rtf یا txt.
برای تصمیم گیری در اسرع وقت، توصیه می شود که اسناد شما توسط یک مترجم مجاز به سوئدی یا انگلیسی ترجمه شوند. کلیه اسنادی که ارسال می کنید باید خوانا باشد. هنگام مراجعه به سفارت در تهران، اصل کلیه اسناد همراهتان باشد.


سوالات متداول

چگونه درخواست آنلاین ویزای شینگن سوئد کنیم؟
شما می توانید درخواست ویزای شینگن سوئد خود را ثبت کنید و قرار ملاقات را بصورت آنلاین برای خود و همسر و فرزندان زیر 18 سال رزرو کنید. افراد دیگری که مایل به سفر با آنها هستید، باید ثبت نام آنلاین را خود انجام دهند. 1.مستندات جهت اخذ ویزای شینگن سوئد را آماده کنید اسناد و اطلاعات شخصی مورد نیاز خود را بررسی کنید. به عنوان مثال شما باید یک گذرنامه معتبر و بیمه مسافرتی پزشکی داشته باشید و بلیط هواپیما را رزرو کرده باشید و اگر توسط شخصی دعوت شده اید، این شخص نیاز به تهیه مستندات دارد. 2.ثبت درخواست ویزای شینگن سوئد از طریق وب سایت آژانس مهاجرت سوئد به وب سایت آژانس مهاجرت سوئد مراجعه کرده و دستورالعمل های مورد نیاز خود را بخوانید. شما ثبت نام می کنید، تمام مدارک خود را ارسال می کنید، پرداخت می کنید و در سفارت به صورت آنلاین قرار ملاقات می گذارید. برای هر شخصی که متقاضی است باید یک قرار ملاقات رزرو کنید. لطفا توجه داشته باشید که قرار ملاقات تعیین شده قابل تغییر نیست. اگر به هر دلیلی به سفارت در وقت خود مراجعه نکردید، باید یک برنامه جدید ثبت کنید و یک قرار ملاقات جدید رزرو کنید. اگر وقت ملاقات خود را از دست دهید، سفارت وقت جدیدی به شما نخواهد داد. می توانید زمان های موجود را قبل از رزرو قرار ملاقات در تقویم سفارت بررسی کنید.