ویزای شینگن سوئد شامل تعدادی سوال است که شما باید به آنها پاسخ دهید. توجه داشته باشید که شما نمی توانید از دکمه های مرورگر خود(به عنوان مثال Internet Explorer) استفاده کنید. فقط از دکمه های موجود در فرم الکترونیکی برای حرکت به جلو و عقب بین صفحات استفاده کنید. می توانید برای خود و اعضای خانواده(همسر و یا فرزندان مجرد زیر 18 سال) که با هم درخواست می شوند، در همان فرم درخواست ویزای شینگن سوئد اقدام کنید. سایر افرادی که با شما سفر می کنند باید درخواست ویزای شینگن سوئد خود را بصورت جداگانه تکمیل کنند. برای ارسال درخواست باید کلیه مراحل موجود در برنامه انجام شود.
اگر شروع به ثبت نام برنامه الکترونیکی کرده اید، امکان وقفه در بین مراحل و ذخیره آن پس از تعداد مشخصی از مراحل وجود دارد. می توانید ثبت نام را از سر بگیرید و با پیوست و پرداخت کامل کنید. یک برنامه ذخیره شده موقت فقط به مدت دو روز ذخیره می شود.
هنگام مراجعه به سفارت در وقت مقرر، باید برنامه خود را چاپ کنید و ارائه دهید.

روند اپلای ویزای شینگن سوئد چگونه است؟(قسمت دوم) | لی لی رز تراول

ابتدا به عنوان کاربر ثبت نام کنید
برای استفاده از خدمات الکترونیکی آژانس مهاجرت سوئد ابتدا باید به عنوان کاربر ثبت نام کنید. شما با پذیرش شرایط موجود شروع می کنید. هنگام ثبت نام؛ نام و نام خانوادگی و آدرس ایمیل فعلی خود را وارد کنید. نام کاربری و رمز عبور موقت از طریق پست الکترونیکی برای شما ارسال می شود. هنگام ورود به فرآیند برنامه، باید گذرواژه موقت را تغییر دهید. به ایمیل شما یک لینک مستقیم به فرم درخواست ارسال می شود.
تیم پشتیبانی آژانس مهاجرت در صورت بروز مشکلات فنی هنگام استفاده از هرگونه سرویس آنلاین، می تواند به شما کمک کند. این کمک رسانی مربوط به مشکلات ورود به سیستم، سوالات رمز عبور یا پیام های خطا می شود.

3.مراجعه حضوری به سفارت سوئد جهت درخواست ویزای شینگن سوئد

پس از ثبت درخواست ویزای شینگن سوئد خود و رزرو وقت آنلاین، جهت رسیدگی به درخواست خود، باید در موعد مقرر به سفارت سوئد در تهران مراجعه كنید. جهت شناسایی اصل گذرنامه خود را همراه داشته باشید، از آن عکس بگیرید و بعد از اخذ اثر انگشت، درخواست خود را امضا کنید و همچنین تمام اصل مدارک مورد نیاز را ارائه دهید. در صورت درخواست ویزای شینگن سوئد بصورت خانوادگی می توانید با همدیگر مراجعه کنید.
در هنگام مراجعه به سفارت در زمان مقرر، همراه با اصل اسناد، نسخه چاپی از برنامه آنلاین و تأییدیه ای که از طریق پست الکترونیکی دریافت کرده اید، به همراه داشته باشید. اگر همه مدارک را وارد نکنید، این خطر وجود دارد که درخواست شما رد شود. در طول مصاحبه، از شما خواسته می شود که برنامه را امضا کنید و ممکن است پاسخ به برخی سؤالات اضافی نیز لازم باشد. علاوه بر این، باید از کلیه متقاضیان (از 12 ساله به بالا) اطلاعات بیومتریک(ده اثر انگشت و عکس) گرفته شده باشد.
داده های بیومتریک به همراه داده های ارائه شده در فرم درخواست ویزای شینگن در پایگاه داده VIS ثبت و برای 59 ماه ذخیره می شوند. اگر اثر انگشت در طی 59 ماه پس از نوامبر 2015 گرفته شده و ذخیره شده باشد، بایستی در سیستم اطلاعاتی موجود باشد مگر اینکه شخص متقاضی حذف این اطلاعات را خواستار شده باشد.

روند اپلای ویزای شینگن سوئد چگونه است؟(قسمت دوم) | لی لی رز تراول

متقاضیان زیر از شرط ارائه اثر انگشت جهت اخذ ویزای شینگن سوئد معاف هستند:

کودکان زیر 12 سال؛
متقاضیانی که طی 59 ماه گذشته برای ویزای شینگن اقدام کرده اند و سپس اثر انگشت خود را حذف کرده اند.
افرادی که انگشت نگاری برای آنها غیرممکن است.
روسای دولت یا اعضای یک هیئت ملی با همسران همراه و اعضای هیئت رسمی آنها هنگام دعوت توسط دولتهای عضو یا سازمان های بین المللی برای یک هدف رسمی.
حاکمیت ها و سایر اعضای ارشد یک خانواده سلطنتی، هنگامی که از طرف دولت های عضو یا سازمان های بین المللی برای یک هدف رسمی دعوت می شوند.
کلیه اعضای خانواده که همزمان درخواست می کنند - از جمله کودکان - باید به سفارت مراجعه کنند.
لطفا توجه داشته باشید که برنامه های درخواست ویزای شینگن سوئد فقط در داخل ساختمان سفارت پردازش می شوند و در هیچ مکان دیگری قرار ندارند.

4.منتظر تصمیم سفارت مبنی بر پذیرش یا عدم پذیرش درخواست ویزای شینگن سوئد باشید

هنگامی که درخواست ویزای خود را ارسال می کنید، یک رسید را با اطلاعاتی درباره زمان آماده شدن تصمیم خود دریافت خواهید کرد. در آن روز شما از تصمیم نهایی سفارت مطلع خواهید شد.


سوالات متداول

مراجعه حضوری به سفارت سوئد جهت درخواست ویزای شینگن سوئد
پس از ثبت درخواست ویزای شینگن سوئد خود و رزرو وقت آنلاین، جهت رسیدگی به درخواست خود، باید در موعد مقرر به سفارت سوئد در تهران مراجعه كنید. جهت شناسایی اصل گذرنامه خود را همراه داشته باشید، از آن عکس بگیرید و بعد از اخذ اثر انگشت، درخواست خود را امضا کنید و همچنین تمام اصل مدارک مورد نیاز را ارائه دهید. در صورت درخواست ویزای شینگن سوئد بصورت خانوادگی می توانید با همدیگر مراجعه کنید. در هنگام مراجعه به سفارت در زمان مقرر، همراه با اصل اسناد، نسخه چاپی از برنامه آنلاین و تأییدیه ای که از طریق پست الکترونیکی دریافت کرده اید، به همراه داشته باشید. اگر همه مدارک را وارد نکنید، این خطر وجود دارد که درخواست شما رد شود. در طول مصاحبه، از شما خواسته می شود که برنامه را امضا کنید و ممکن است پاسخ به برخی سؤالات اضافی نیز لازم باشد. علاوه بر این، باید از کلیه متقاضیان (از 12 ساله به بالا) اطلاعات بیومتریک(ده اثر انگشت و عکس) گرفته شده باشد.
انتظار برای تصمیم سفارت مبنی بر پذیرش یا عدم پذیرش درخواست ویزای شینگن سوئد
هنگامی که درخواست ویزای خود را ارسال می کنید، یک رسید را با اطلاعاتی درباره زمان آماده شدن تصمیم خود دریافت خواهید کرد. در آن روز شما از تصمیم نهایی سفارت مطلع خواهید شد.