آشنایی با شرایط کامل دریافت ویزای استرالیا برای شهروندان ایرانی

سفارت استرالیا متناسب با روابط سیاسی حاکم بر کشورهای جهان و روابط دوستانه موجود بین آنها شرایط متنوعی جهت اخذ ویزای استرالیا ایجاد نموده است. کسانی که گذرنامه و ملیت ایرانی دارند و می خواهند از سفارت استرالیا در تهران جهت اخذ ویزای استرالیا اقدام نمایند، بایستی از تمامی ضوابط موجود آگاهی یافته و در صدد تهیه مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای استرالیا برآیند. با رعایت قوانین حاکم و شرایط درخواستی در اخذ پذیرش ویزای استرالیا موفق خواهید بود.
ابتدا مهم ترین امر در اخذ ویزای استرالیا این است که حتما مراقب کلاهبرداری ویزا باشید
برای جلوگیری از کلاهبرداری، می توانید ثبت نام را صرفا در وبسایت سفارت استرالیا در ایران بررسی کنید یا از یک آژانس مهاجرتی قانونی جهت اخذ ویزای استرالیا کمک بخواهید.  
مأمورین مهاجرت مورد تایید استرالیا در سراسر جهان در کشورهایی مانند هند، انگلستان، چین و نیوزلند مشغول فعالیت هستند. این نمایندگان مشمول کلیه آیین نامه مربوط به مسائل مهاجرتی و شهروندی، توسعه حرفه ای و مقررات مهاجرت استرالیا می شوند.  

آشنایی با شرایط کامل دریافت ویزای استرالیا برای شهروندان ایرانی | لی لی رز تراول

اطلاعات به روز شده در روند الزامات بیومتریک

از 23 ژوئن 2019 ، وزارت امور داخلی استرالیا جمع آوری بیومتریک را از شهروندان ایرانی خواهان اخذ ویزای استرالیا یا شهروندی استرالیا آغاز نموده است.  
بیومتریک از طریق یک فرآیند سریع و آسان جمع آوری می شود که عکسی از چهره شما و اثر انگشتتان گرفته شده و مشخصات شما را با یک شماره ده رقمی الکترونیکی ثبت می کند. متقاضیان باید هر بار که درخواست ویزا می دهند، بیومتریک خود را ارائه دهند.
متقاضیان ویزای استرالیا در ایران که تقاضاهای خود را از 23 ژوئن 2019 ارائه می کنند، نامه ای دریافت می کنند که از آنها خواسته می شود به طور حضوری در مرکز مجموعه بیومتریک استرالیا واقع در تهران حضور یابند تا بیومتریک خود را طی 14 روز پس از ارائه درخواست خود ارائه دهند. اگر خارج از ایران هستید و ملزم به انجام بیومتریک هستید، برای اطلاع از نزدیکترین مرکز مجموعه بیومتریک خود به وبسایت بخش سفارت مراجعه کنید.
تأخیر در ارائه بیومتریک باعث تاخیر در پردازش درخواست ویزای استرالیا و عدم ارائه بیومتریک ممکن است منجر به عدم پذیرش درخواست شما شود.
متقاضیانی که در زمان ارائه درخواست ویزای استرالیا در ایران هستند، صرف نظر از ملیت خود، باید اطلاعات بیومتریک خود را ارائه نمایند، مگر اینکه آنها از منطقه خارج شوند یا از این کار معاف شوند.
صرف نظر از اینکه در سالیان گذشته جهت درخواست ویزای استرالیا اقدام نموده باشید و اطلاعات بیومتریک ارائه کرده باشید، باید برای هر ویزای درخواستی جدید دوباره بیومتریک ارائه دهید.
مرکز مجموعه بیومتریک استرالیا هزینه ای را برای این خدمت رسانی دریافت می کند.
لطفا توجه داشته باشید که مرکز مجموعه بیومتریک استرالیا، بازدید کنندگان را فقط براساس قرار ملاقات می پذیرد. برای ارسال بیومتریک خود در مرکز مجموعه بیومتریک استرالیا باید یک قرار ملاقات رزرو کنید. متقاضیان می توانند در وب سایت مرکز جمع آوری بیومتریک استرالیا این قرار ملاقات را تعیین کنند.
اگر درخواست کتبی برای تهیه بیومتریک دریافت کرده اید، باید در مرکز مجموعه بیومتریک استرالیا حضور داشته باشید تا بیومتریک خود را ارسال کنید.  
شما می توانید با استفاده از ImmiAccount و ایجاد حساب کاربری اقدام به درخواست ویزای موقت، ویزاهای دائم و شهروندی استرالیا بصورت آنلاین کنید.
برای جلوگیری از تأخیر در پردازش، کلیه اسناد و اطلاعات مربوط به پشتیبانی از درخواست ویزای استرالیا شما باید در زمان تسلیم درخواست ارائه شود.
پس از دریافت، درخواست شما بطور خودکار برای رسیدگی و تصمیم گیری به اداره پردازش ویزای استرالیا ارسال می شود.

درخواست ویزای استرالیا به صورت مکتوب

ساکنان ایران متقاضی ویزای خردسال(شامل زیر مجموعه 101،102، 117 و 445) و ویزای روابط خانوادگی شهروندان نیوزلند(زیر مجموعه 461) باید درخواست های خود را به سفارت استرالیای بیروت ارائه دهند.

روند درخواست ویزای استرالیا

برای افرادی که مایل به بازدید، کار، تحصیل یا زندگی در استرالیا هستند، تعدادی گزینه درخواست ویزای استرالیا وجود دارد. قبل از اقدام به درخواست ویزای استرالیا ابتدا در مورد هدف بازدید خود از این کشور به توافق نظر برسید، سپس کلیه اسناد پشتیبان مورد نیاز براساس هدف از سفر خود را تهیه نمایید و سپس جهت درخواست ویزای استرالیا مراحل زیر قدم به قدم طی کنید.
جهت درخواست ویزای استرالیا بصورت آنلاین اقدام کنید
متقاضیان واجد شرایط ویزای استرالیا بایستی ابتدا درخواست آنلاین کرده و با ایجاد حساب کاربری ImmiAccount در وبسایت استرالیا قدم اول را بردارید.
برای جلوگیری از تأخیر در پردازش، کلیه اسناد و اطلاعات مربوط به پشتیبانی از درخواست ویزا شما باید در زمان تسلیم درخواست ارائه شود.
لطفا توجه داشته باشید که تغییرات گذرنامه ممکن است 24 الی 48 ساعت طول بکشد تا در وبسایت سفارت منعکس شود. این تاثیری در سفر شما نخواهد داشت.
بازه های پردازش درخواست ویزای استرالیا کلی بوده و فقط پس از دریافت درخواست کامل قابل اجرا هستند. زمان پردازش درخواست ویزای استرالیا به عوامل مختلفی وابسته است، از جمله این موارد می توان به موارد زیر اشاره نمود:
آیا شما هنگام ارائه درخواست خود کلیه اسناد و مدارک حمایتی لازم را ارائه داده اید.
تا چه اندازه دقیق و سریع به هرگونه درخواست ویزای استرالیا برای اطلاعات اضافی پاسخ می دهید.
چه مدت طول می کشد تا هرگونه لیست موردنیاز اطلاعاتی را که برای پشتیبانی از برنامه خود ارائه داده اید، ارسال نمایید.
در صورت درخواست ویزای استرالیا و زمان ارائه نتیجه آن مبنی بر پذیرش یا عدم پذیرش ویزا توجه داشته باشید که نباید قبل از اطلاع از نتیجه درخواست ویزای خود، پرواز را رزرو کنید یا تعهدات سفر را انجام دهید. سفارت استرالیا هیچ گونه مسئولیتی در قبال خسارات مالی متحمل شده توسط متقاضیانی که نتیجه درخواست ویزای استرالیا خود را دیرتر دریافته نموده اند، قبول نمی کند.
در صورت هر گونه کلاهبرداری مهاجرتی و ویزای استرالیا به سفارت در مورد موسسات کلاهبردار خبر دهید. اگر می خواهید جزئیات رفتار مشکوک یا کلاهبرداری را ارائه کنید، می توانید گزارش آنلاین را در وبسایت سفارت ثبت کنید. می توانید این اطلاعات را بصورت کتبی به آدرس وزارت امور داخلی استرالیا ارسال کنید.

آشنایی با شرایط کامل دریافت ویزای استرالیا برای شهروندان ایرانی | لی لی رز تراول

پزشکان مورد تایید جهت اخذ ویزای استرالیا

معاینات پزشکی برای اخذ ویزای استرالیا فقط توسط پزشکان متخصص انجام می شود. پزشکان مستقر در ایران و مورد تایید در وب سایت اصلی سفارت استرالیا در قسمت پنل مهاجرت در ایران قرار دارند.
گذرنامه های استرالیا
سوالات مربوط به گذرنامه باید به بخش کنسولی وزارت امور خارجه و تجارت در سفارت استرالیا در تهران ارسال شود. اطلاعات بیشتر در وب سایت سفارت استرالیا تحت عنوان خدمات برای خارج از کشور استرالیا در دسترس است
مهاجرت و ویزای ایرانی برای متقاضیان استرالیایی که قصد سفر به کشور ایران را دارند
سفارت استرالیا هیچگونه خدمات مشاوره ای جهت دریافت ویزای ایران به شهروندان استرالیا ارائه نمی دهد و متقاضیان بایستی برای دریافت ویزای جمهوری اسلامی ایران و یا سایر خدمات مربوط به مهاجرت و کار و تحصیل در داخل مرزهای ایران بایستی به سفارت خود ایران که در ارتباط مستقیم با کشور استرالیا است، مراجعه نمایند.
برای اخذ ویزای استرالیا ابتدا در مرحله اول باید هدف از سفر خود را دقیقا مشخص سازید.

هدف از سفر به کشور استرالیا می تواند به دلایل زیر صورت گیرد:

گذراندن تعطیلات: برای افرادی که می خواهند برای تعطیلات از استرالیا دیدن کنند شامل مسافرت و گشت و گذار، اینگونه مسافرت به استرالیا می تواند بصورت شخصی یا بصورت بخشی از یک تور سازمان یافته باشد.
بازدید از اقوام و بستگان: اگر گذراندن وقت با خانواده یا دوستان دلیل اصلی شما برای بازدید از استرالیا است، این گزینه را انتخاب کنید.
اخذ ویزای استرالیا از نوع ترانزیت فرودگاهی: اگر می خواهید از طریق استرالیا به کشور دیگری سفر کنید یا از طریق استرالیا برای پیوستن به یک کشتی به عنوان عضو خدمه از طریق استرالیا عبور کنید، این گزینه را انتخاب کنید اما فقط تا 72 ساعت در استرالیا خواهید بود. اگر می خواهید بیش از 72 ساعت در استرالیا بمانید، نمی توانید ویزای ترانزیت دریافت کنید و باید گزینه دیگری را انتخاب کنید. در صورت ورود به استرالیا با هواپیمایی دارای رزرو تأیید شده جهت عزیمت به یک کشور دیگر در همان هواپیما یا یک هواپیمای دیگر، اگر چنانچه به مدت 8 ساعت در کشور استرالیا اقامت داشته باشید در این صورت نیاز به ویزای استرالیا ندارید، با داشتن شرایط ذکر شده باید مدارک لازم را برای ورود به کشور مقصد را به همراه داشته و در هیچ شرایطی سالن ترانزیت فرودگاهی ترک نکنید تا زمان پروازتان فرا رسد.
تعطیلات کاری جهت اخذ ویزای استرالیا: برای جوانانی که تعطیلات و کار را بطور یکجا در استرالیا خواهانند.
حضور در یک رویداد: برای شرکت در یک کنسرت یا یک رویداد ورزشی یا یک کنسرت موسیقی. اگر در این رویداد مشغول به کار رسمی باشید، ویزای استرالیا از نوع کاری را بررسی کنید.
شرکت در کنفرانس یا نمایشگاه: برای شرکت در کنفرانس ها، نمایشگاه های تجاری یا سمینارها به عنوان شرکت کننده و نه مجری این گزینه را انتخاب کنید. اگر یک ارائه دهنده پولی هستید، ویزای استرالیا از نوع کاری را بررسی کنید.
کسب و کار تجاری جهت اخذ ویزای استرالیا: سفر به استرالیا برای یک بازدید کوتاه از کسب و کار جهت پاسخگویی سوالات عمومی یا مشاغل یا مذاکره. اگر  به دنبال کاری با کسب درآمد هستید، ویزای استرالیا از نوع کاری را بررسی کنید.
معالجات پزشکی: برای مسافرت یا اقامت طولانی مدت در استرالیا جهت معالجه پزشکی یا همراه شخصی که نیاز به معالجه پزشکی دارد. همچنین برای افرادی که یک عضو بدن اهدا می کنند را نیز بایستی این نوع ویزای استرالیا را انتخاب کنند.
کار داوطلبانه جهت اخذ ویزای استرالیا: انجام کارهایی که برای انجام وظایف این مقام وجهی دریافت نخواهید کرد(به جز بازپرداخت هزینه های معقول وارده در انجام وظایف و جایزه).
سفر تفریحی کروز: کشتی هایی که مسافرت خود را در استرالیا شروع یا به پایان رسانند یا از بنادر استرالیا بازدید کرده و وارد استرالیا شوند، باید این گزینه را انتخاب کند. اگر مسافرت شما مسافرتی است که در آن نیاز به اختصاص زمان برای حضور در داخل مرزهای استرالیا دارید، بایستی این گزینه را انتخاب نمایید. می توانید از مسافران کروز بپرسید که آیا جزو مسافران سفر دریایی محسوب می شوید یا خیر.
ویزای استرالیا از نوع توریستی(شهروندان خارج از استرالیا از جمله ایرانیان):
مدت اقامت 12 ماه
هزینه 145 دلار استرالیا
زمان پردازش درخواست ویزای استرالیا حدود 20 تا 25 روز
هدف بازدید از استرالیا بعنوان مسافر کروز
ارائه سند بیمه نامه سفر
ضمانت نامه سفر جهت مدت اقامت 3، 6 یا 12 ماهه
والدین شهروندان استرالیایی بایستی ضمانت نامه معتبری با مدت اقامت طولانی ارائه دهند
بازدید از اقوام و بستگان
دعوتنامه معتبر از طرف شهروندان استرالیایی یا اقامت موقت
پرداخت وام امنیتی از طرف اسپانسر
هزینه درخواست ویزای استرالیا 145 دلار استرالیا که بایستی توسط اسپانسر پرداخت شود
مدت اقامت 12 ماه در کشور استرالیا
زمان بررسی درخواست ویزای استرالیا 20 تا 40 روز
ویزای ترانزیت فرودگاهی
مدت اقامت کمتر از 72 ساعت در فرودگاه استرالیا
هزینه در خواست ویزای استرالیا رایگان
مدت بررسی درخواست ویزای استرالیا 8 تا 14 روز

ویزای کاری استرالیا

برای شهروندان ایرانی امکان دریافت چنین ویزایی وجود ندارد
ویزای کسب و کار تجاری یا ویزای شرکت در نمایشگاه های تجاری
هدف از سفر به دلایل تجاری
مدت اقامت حدود 3 ماه
هزینه درخواست 145 دلار استرالیا
زمان بررسی درخواست ویزای استرالیا 12 تا 18 روز
جهت دلایل تجاری می توان بازدید نمود اما حق انجام معامله و فروش کالا وجود ندارد
در مدت زمان اعتبار ویزای استرالیا می توانید حدود چند بار به این کشور سفر کنید
ویزای معالجات پزشکی یا ویزای همراه شخصی که درمان پزشکی انجام خواهد داد
مدت زمان اقامت موقتی تا زمان اتمام درمان
هزینه درخواست ویزای استرالیا برای خارجیان از مرزهای این کشور رایگان بوده اما برای افراد داخل استرالیا که اقدام به دریافت این ویزا کنند حدود 315 دلار استرالیا خرج خواهد داشت
مدت زمان بررسی درخواست ویزای استرالیا حدود 32 روز تا 56 روز کاری
مدت زمان اقامت در صورت رعایت موارد قانونی می تواند بیش از سه ماه باشد
شرایط اخذ ویزای استرالیا از نوع کار داوطلبانه و یا از نوع کشتی مسافرتی کروز همانند شرایط دریافت ویزای توریستی استرالیا است و مدت زمان بررسی درخواست ویزای استرالیا هم 20 تا 25 روز کاری طول می کشد.

شرایط دریافت ویزای استرالیا از نوع تحصیلی

مطالعه تمام وقت شامل دانشجویان تبادل ثانوی و یا دانشجویان دکتری
بورسیه وزارت دفاع استرالیا یا وزارت امور خارجه و تجارت استرالیا (DFAT) از دانشجویان
همراهی به عنوان سرپرست یک دانش آموز
آموزش توسعه حرفه ای مبتنی بر نوع کار یا حرفه
مدت زمان اقامت در استرالیا در حدود 5 سال یا بیشتر
هزینه درخواست ویزای استرالیا 620 دلار استرالیا(در هیچ صورت تخفیف و معافیتی وجود ندارد)
زمان بررسی درخواست ویزای استرالیا متفاوت است
لزوم ثبت نام در یک موسسه آموزشی معتبر بصورت تمام وقت
در صورت همراهی دانش آموز زیر 18 سالی که جهت تحصیل به استرالیا سفر می کند، شخص همراه بایستی جهت اخذ ویزا اقدام کند
مدت زمان اقامت شخص همراه به دوره تحصیلی دانش آموز بستگی دارد
هزینه درخواست ویزای استرالیا حدود 620 دلار استرالیا است
مدت زمان بررسی ویزای درخواستی 79 روز تا 5 ماه می باشد


سوالات متداول

آشنایی با شرایط کامل دریافت ویزای استرالیا برای شهروندان ایرانی
سفارت استرالیا متناسب با روابط سیاسی حاکم بر کشورهای جهان و روابط دوستانه موجود بین آنها شرایط متنوعی جهت اخذ ویزای استرالیا ایجاد نموده است. کسانی که گذرنامه و ملیت ایرانی دارند و می خواهند از سفارت استرالیا در تهران جهت اخذ ویزای استرالیا اقدام نمایند، بایستی از تمامی ضوابط موجود آگاهی یافته و در صدد تهیه مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای استرالیا برآیند. با رعایت قوانین حاکم و شرایط درخواستی در اخذ پذیرش ویزای استرالیا موفق خواهید بود.
اطلاعات به روز شده در روند الزامات بیومتریک ویزای استرالیا
از 23 ژوئن 2019 ، وزارت امور داخلی استرالیا جمع آوری بیومتریک را از شهروندان ایرانی خواهان اخذ ویزای استرالیا یا شهروندی استرالیا آغاز نموده است. بیومتریک از طریق یک فرآیند سریع و آسان جمع آوری می شود که عکسی از چهره شما و اثر انگشتتان گرفته شده و مشخصات شما را با یک شماره ده رقمی الکترونیکی ثبت می کند. متقاضیان باید هر بار که درخواست ویزا می دهند، بیومتریک خود را ارائه دهند. متقاضیان ویزای استرالیا در ایران که تقاضاهای خود را از 23 ژوئن 2019 ارائه می کنند، نامه ای دریافت می کنند که از آنها خواسته می شود به طور حضوری در مرکز مجموعه بیومتریک استرالیا واقع در تهران حضور یابند تا بیومتریک خود را طی 14 روز پس از ارائه درخواست خود ارائه دهند. اگر خارج از ایران هستید و ملزم به انجام بیومتریک هستید، برای اطلاع از نزدیکترین مرکز مجموعه بیومتریک خود به وبسایت بخش سفارت مراجعه کنید. تأخیر در ارائه بیومتریک باعث تاخیر در پردازش درخواست ویزای استرالیا و عدم ارائه بیومتریک ممکن است منجر به عدم پذیرش درخواست شما شود.
شرایط دریافت ویزای کاری استرالیا
برای شهروندان ایرانی امکان دریافت چنین ویزایی وجود ندارد ویزای کسب و کار تجاری یا ویزای شرکت در نمایشگاه های تجاری هدف از سفر به دلایل تجاری مدت اقامت حدود 3 ماه هزینه درخواست 145 دلار استرالیا زمان بررسی درخواست ویزای استرالیا 12 تا 18 روز جهت دلایل تجاری می توان بازدید نمود اما حق انجام معامله و فروش کالا وجود ندارد در مدت زمان اعتبار ویزای استرالیا می توانید حدود چند بار به این کشور سفر کنید ویزای معالجات پزشکی یا ویزای همراه شخصی که درمان پزشکی انجام خواهد داد مدت زمان اقامت موقتی تا زمان اتمام درمان هزینه درخواست ویزای استرالیا برای خارجیان از مرزهای این کشور رایگان بوده اما برای افراد داخل استرالیا که اقدام به دریافت این ویزا کنند حدود 315 دلار استرالیا خرج خواهد داشت مدت زمان بررسی درخواست ویزای استرالیا حدود 32 روز تا 56 روز کاری مدت زمان اقامت در صورت رعایت موارد قانونی می تواند بیش از سه ماه باشد شرایط اخذ ویزای استرالیا از نوع کار داوطلبانه و یا از نوع کشتی مسافرتی کروز همانند شرایط دریافت ویزای توریستی استرالیا است و مدت زمان بررسی درخواست ویزای استرالیا هم 20 تا 25 روز کاری طول می کشد.
شرایط دریافت ویزای استرالیا از نوع تحصیلی
مطالعه تمام وقت شامل دانشجویان تبادل ثانوی و یا دانشجویان دکتری بورسیه وزارت دفاع استرالیا یا وزارت امور خارجه و تجارت استرالیا (DFAT) از دانشجویان همراهی به عنوان سرپرست یک دانش آموز آموزش توسعه حرفه ای مبتنی بر نوع کار یا حرفه مدت زمان اقامت در استرالیا در حدود 5 سال یا بیشتر هزینه درخواست ویزای استرالیا 620 دلار استرالیا(در هیچ صورت تخفیف و معافیتی وجود ندارد) زمان بررسی درخواست ویزای استرالیا متفاوت است لزوم ثبت نام در یک موسسه آموزشی معتبر بصورت تمام وقت در صورت همراهی دانش آموز زیر 18 سالی که جهت تحصیل به استرالیا سفر می کند، شخص همراه بایستی جهت اخذ ویزا اقدام کند مدت زمان اقامت شخص همراه به دوره تحصیلی دانش آموز بستگی دارد هزینه درخواست ویزای استرالیا حدود 620 دلار استرالیا است مدت زمان بررسی ویزای درخواستی 79 روز تا 5 ماه می باشد