اخذ ویزای انگلستان

ویزای انگلستان در میان ویزاهای محبوب و پرطرفدار ایرانیان قرار دارد. جهت اخذ ویزای انگلستان بایستی به سفارت آن در تهران مراجعه حضوری کنید اما آنچه که در طی سالیان اخیر و براساس روابط دیپلماتیک مشاهده شده است این مسئله است که در اکثر اوقات سفارت از صدور ویزای انگلستان جلوگیری کرده و جهت اخذ این ویزا بایستی به کشورهای همسایه مثل ترکیه یا امارات مراجعه کنید.
اما شرایط کلی نحوه اخذ ویزای انگلستان و انواع موجود آن در ادامه بررسی خواهد گردید. با ما همراه باشید.
انگلستان هم مانند سایر کشورهای اروپایی ویزای انگلستان را در راستای اهداف توریستی، تحصیلی، کاری، ازدواج و شهروندی این کشور زیبا صادر می کند. بنابراین قبل از درخواست ویزا، هدف از سفر خود را کاملا مشخص سازید تا از ریجکت بی مورد یا صرف وقت و اتلاف هزینه جلوگیری کنید.
ابتدایی ترین مرحله دریافت ویزای انگلستان مراجعه به وب سایت رسمی سفارت آن و ثبت نام در آن و تعیین زمان مصاحبه جهت ارسال مدارک بصورت حضوری است. گاهی اوقات براساس تجارب موجود این مرحله تعیین وقت بسیار سخت بوده و خیلی ها از پسش بر نمی آیند بنابراین برای اطمینان کامل می توانید از مراکز اخذ ویزای معتبر کمک بگیرید.
مثل تمامی ویزاهای دیگر فرد متقاضی برای انگشت نگاری و ارائه مدارک در سفارت بایستی حضور بیابد و نتیجه ویزای انگلستان در رابطه با پذیرش یا عدم پذیرش آن 15 روز کاری پس از حضور در سفارت تنها توسط پست به آدرس مورد نظر شما ارسال می شود. پس آدرس دقیق خود را در فرم ویزا بینویسد.
اگر چنانچه مایل به درخواست ویزای انگلستان از طریق کشورهای عربی هستید می توانید از سرویس های خاصی جهت اخذ زود هنگام ویزا استفاده کنید البته باید مقداری بیشتر از معمول هزینه کنید.
اولین سرویس با نام پرایریتی می باشد که با خرید آن در مدت 5 روز کاری موفق به اخذ ویزای می شوید و مبلغ آن 191 دلار آمریکا می باشد.
دومین سرویس سوپر پرایریتی نام دارد که 600 پوند هزینه بر می دارد که بسیار به صرفه است و حداکثر 24 ساعت کاری زمان می برد.

اخذ انواع ویزای انگلستان | لی لی رز تراول

مهم ترین مدارک لازم جهت اخذ ویزای انگلستان

اصل گذرنامه معتبر به همراه گذرنامه های قدیمی در صورت وجود
مدارک هویتی از قبیل شناسنامه و کارت ملی
تهیه دو قطعه عکس رنگی در سایز استاندارد در شش ماه گذشته گرفته شده باشد
در صورت همراهی همسر در هنگام سفر مدارک هویتی وی بایستی ارائه شود و دارای اعتبار باشد و اصل گواهی ازدواج بایستی ارائه شود
تهیه صورت حساب بانکی سه ماه اخیر دارای مهر تایید اصلی بانک
سند بیمه نامه مسافرتی معتبر
ارائه گواهی اشتغال به اضافه بیمه های پرداختی تامین اجتماعی
درصورت وجود نامه دعوتنامه ارائه آن به همراه مشخصات کامل فرد دعوت کننده که توسط مقامات محلی کشور انگلستان تایید شده باشند.
گواهی مربوط به دارایی های ملکی در صورت وجود که نشان دهنده تمکن مالی فرد مسافر است.

مقررات جدید ریجکت ویزای انگلستان

براساس مقررات مورد تصویب جدید در صورت ریجکت ویزای انگلستان هیچ گونه حقی مبنی بر اعتراض به رد درخواست ویزای انگلستان وجود ندارد و نوشتن هر گونه نامه اعتراضی بی فایده خواهد بود. بنابراین در صورت در خواست ویزای انگلستان از تهیه تمامی مدارک لازم، تکمیل دقیق و صحیح فرم درخواست و تشخیص دقیق هدف سفر خود کاملا مطمئن باشید.

آشنایی صفر تا صد نحوه اخذ ویزای تحصیلی انگلستان و تحصیل در این کشور  

کلیه دانشجویان بین المللی که می خواهند در کشور انگلستان تحصیل کنند، باید ویزای تحصیلی انگلستان(ردیف 4) بگیرند. این نوع ویزای تحصیلی انگلستان فقط برای دانشجویان تمام وقت دانشگاهی که مدرک دانشگاهی در انگلیس را پشت سر می گذارند در دسترس است و البته دوره های کوتاه مدت یا زبان نیز در این دوره ها وجود دارند.
هرکسی که قصد تحصیل در انگلستان را دارد، برای اقامت در این کشور برای مدت طولانی باید ویزای تحصیلی انگلستان داشته باشد. شرایط مهاجرت به انگلستان جهت تحصیل و کار و زندگی به طور کلی توسط ملیت و کشور شما(کشور محل سکونت) که تابعیت آن را دارید، تعیین می شود.

چگونه برای ویزای تحصیلی انگلستان اقدام نمود؟

درخواست ویزای تحصیلی انگلستان می تواند بصورت آنلاین، از طریق پست یا حضوری انجام شود. توجه داشته باشید که می توانید فقط از خارج از انگلستان و جزایر(بجز کره شمالی) بصورت آنلاین اقدام کنید. افرادی که در زمان درخواست در انگلستان اقامت دارند، باید بصورت حضوری یا از طریق پست اقدام کنند.

اخذ انواع ویزای انگلستان | لی لی رز تراول

برای ویزای تحصیلی انگلستان به چه مدارک نیاز است؟

همیشه در نظر داشته باشید که محدودیت صدور ویزای تحصیلی انگلستان مرتبا تغییر می کند. بنابراین، شما همیشه باید دستورالعمل های رسمی سیاست ویزای تحصیلی انگلستان را قبل از شروع درخواست بررسی کنید.
در حال حاضر، شرایط ویزای تحصیلی انگلستان بر اساس تابعیت و نوع ویزای مورد نظر خود تغییر می کند. بسته به هدف بازدید شما از انگلیس، خواه برای امور بهداشتی، تحصیل، تجارت و موارد دیگر، شما باید به دنبال ویزای مناسب و شرایط خاص باشید.

چه زمانی می توان برای ویزای تحصیلی انگلستان  اقدام نمود؟

شما می توانید 3 ماه قبل از شروع دوره خود برای برای ویزای تحصیلی انگلستان اقدام کنید. پس از ارائه برنامه دانشگاهی، تأییدیه پذیرش برای مطالعات را دریافت خواهید کرد(البته همزمان با درخواست هم این امر امکان پذیر است). این سند به شما به عنوان دانشجوی پذیرفته شده در انگلستان اجازه می دهد و بنابراین واجد شرایط دریافت ویزای تحصیلی انگلستان هستید. برای پشتیبانی از فرم درخواست ویزای دانشجویی خود از شماره CAS استفاده کنید.

آیا می توانم ضمن تحصیل در انگلستان کار کرد؟

آری این امر ممکن است. طبق مقررات قانونی فعلی در انگلیس، شما مجاز به یافتن شغل پاره وقت در حین تحصیل هستید. به عنوان یک دانشجوی بین المللی تحت حمایت دولت که به مدت 6 ماه یا بیشتر در یک دوره شرکت می کند، اجازه دارید حداکثر 20 ساعت در هفته کار کنید. با این حال، اطمینان حاصل کنید که دانشگاه شما در لیست ارائه دهندگان آموزش عالی شناخته شده در انگلستان قرار گرفته است.

آیا می توانم با دارا بودن ویزای تحصیلی انگلستان اقوام خود را به کشور انگلیس دعوت کرد؟

شما می توانید، اما محدودیت ها و معافیت هایی که باید از آنها آگاه باشید وجود دارد. به عنوان یک دانشجوی تحت حمایت دولت، اگر در یک دوره کارشناسی بیش از 6 ماه یا در دوره کارشناسی ارشد بیش از 12 ماه در یک دانشگاه شناخته شده شرکت کرده باشید، می توانید وابستگان خود را به انگلستان بیاورید.
در صورت داشتن ویزای تحصیلی انگلستان و دعوت وابستگان نزدیک بایستی این نکات را رعایت کنید:
ابتدا باید بدانید که چه کسانی وابستگان درجه یک محسوب شده و حق ورود به این کشور را دارند. همسر و فرزندان شما به عنوان وابستگان درجه 1 شما در نظر گرفته می شوند. سایر اقوام اینگونه نیستند.
در مرحله بعد، وابستگان شما باید منابع مالی خوبی را اثبات کنند تا حق ورود به انگلستان به عنوان وابسته شما را داشته باشند. مقدار پول مورد نیاز در این مورد توسط شما یا وابستگان شما قابل نگهداری است.
وابستگان شما می توانند تحت شرایط زیر در انگلیس فعالیت کنند:
شما با دارا بودن ویزای تحصیلی انگلستان بیش از 6 ماه در یک دوره کارشناسی ارشد شرکت می کنید و یا بیشتر از 12 ماه در دوره کارشناسی ارشد در حال تحصیل هستید.
یک قانون تازه معرفی شده در انگلیس تصریح می کند، به وابستگانی که درخواست مهاجرت خود را از تاریخ 6 ژوئیه 2018 به بعد ارائه می دهند، حتی اگر دوره شما 9 ماه یا بیشتر باشد مجاز به کار خواهند بود.

دریافت ویزای تحصیلی انگلستان چقدر هزینه دارد؟

به طور طبیعی، درخواست برای ویزای تحصیلی انگلستان هزینه خاصی را به شما تحمیل می کند که ممکن است به ملیت شما و نوع ویزای موردنظر شما بستگی داشته باشد. علاوه بر این، طرح ویزای تحصیلی انگلستان هر از گاهی تغییر می کند، بنابراین شما همیشه باید منابع رسمی را بررسی کنید.
اگر از خارج از انگلستان برای ویزای دانشجویی Tier 4 درخواست می کنید، باید 335 پوند بپردازید. اگر از داخل انگلیس اقدام می کنید، ممکن است قیمت های زیر برای شما اعمال شود:
خدمات استاندارد - 457 پوند
سرویس اولویت - 916 پوند
خدمات حق بیمه - 1047 پوند
توجه: هزینه عضویت شما در وبسایت خدمات مهاجرتی انگلستان گنجانده شده است. در این لینک، سایت دولتی انگلیس هزینه دقیق درخواست ویزای تحصیلی انگلستان را نشان می دهد. براساس کشور خود از جایی که درخواست می کنید، نوع ویزای مورد نظر خود را انتخاب کنید و هدف از بازدید خود از انگلستان را انتخاب کنید.

نحوه اخذ ویزای کار پس از تحصیل در انگلستان و صدور ویزای تحصیلی انگلستان

اگر فکر می کنید بعد از گرفتن مدرک خود برای مدت مشخص در انگلیس بمانید گزینه های مختلفی برای شما وجود دارد. تا زمانی که ویزای تحصیلی انگلستان شما معتبر باشد، شما مجاز به یافتن شغل و کار تمام وقت در انگلستان خواهید بود. پس از انقضای ویزای شما، اگر می خواهید اعتبار آن را تمدید کنید، باید با اداره مهاجرت تماس بگیرید. با این حال محدودیت هایی در این زمینه وجود دارد، شما باید از آن آگاه باشید. در زیر انواع شغلی که مجاز به انتخاب آنها نیستید، آورده شده است.
شغل دائم یا تمام وقت
خود اشتغالی یا کار آزاد
مربی پزشکی، مربی ورزشی یا سرگرمی(به جز در یک برنامه بنیادی معتبر)
بایستی توجه داشته باشید که قادر به انجام هر کاری در هر جایی از کشور نیستید و شرایط و ضوابط خاصی برای فعالیت و دریافت حقوق وجود دارد و مهمتر از همه یافتن یک کارفرمای قانونی و مجاز است.
آشنایی صفر تا صد نحوه اخذ ویزای تحصیلی انگلستان و تحصیل در این کشور
در زیر برخی از راه هایی که می توانید مدت زمان اقامت خود در انگلستان را با جستجوی ویزای تحصیلی انگلستان مناسب تمدید کنید، آورده شده است.
طرح تمدید دکترا درجه 4 - دانشجویانی که در آخرین مرحله از اتمام دوره دکتری خود در انگلستان هستند و در حال فکر کردن برای یافتن شغل یا ایجاد شغل هستند، می توانند تا 12 ماه ویزای تحصیلی انگلستان خود را تمدید کنند. برای دریافت این ویزا حامی مالی از دانشگاه شما لازم است.
ردیف 2 (عمومی) - متداول ترین مسیر مهاجرت و کار در انگلیس، گرفتن ویزای تحصیلی انگلستان درجه 2 (عمومی) است. این ویزای تحصیلی انگلستان را می توانید فقط درصورتی جستجو کنید که یک کارفرمای دارای مجوز Tier 2 وجود داشته باشد که به شما شغل ارائه می دهد. این نوع ویزا تا 5 سال اعتبار دارد.
کارآفرین فارغ التحصیل درجه 1 - اگر ایده ای برای ایجاد یک تجارت در انگلستان دارید، می توانید ویزای درجه 1 را دریافت کنید. برای این ویزا نیازی به حمایت مالی ندارید، اما تأییدیه دانشگاه یا تجارت و سرمایه گذاری در انگلستان لازم است. اعتبار آن 12 ماه ادامه دارد و پس از آن می توانید 12 ماه دیگر تمدید کنید.
اجدادی که اهل انگلیس بوده اند - اگر پدربزرگ و مادربزرگ شما در انگلیس به دنیا آمده است و شما هم می خواهید در انگلستان کار کنید، می توانید چنین ویزایی دریافت کنید. اعتبار آن به مدت 5 سال ادامه دارد.
طبق قوانین فعلی، دانشگاه شما باید آگاه باشد که شما از شرایط و ضوابط ویزای درجه 4 خود تبعیت نمی کنید.

اخذ انواع ویزای انگلستان | لی لی رز تراول

اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا (EEA) یا شهروندان سوئیس:

اگر گذرنامه یکی از کشورهای اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا (EEA) یا سوئیس را دارید، برای تحصیل در انگلستان نیازی به ویزای تحصیلی انگلستان ندارید. این مورد همچنین شامل کسانی است که تابعیت دوگانه دارند(دو یا بیشتر) که برای ورود به کشور انگلیس از پاسپورت EEA / EU / Swiss استفاده می کنند.

اتباع غیر اتحادیه اروپا / EEA / سوئیس:

اگر به دنبال سفر به انگلیس برای تحصیل هستید، به ویزای تحصیلی انگلستان احتیاج دارید. شما قبل از سفر به این کشور بایستی بدانید چگونه براساس ملیت خود می توانید درخواست ویزا کنید. مجوز درخواست ویزای تحصیلی انگلستان شما نیز بر اساس آنچه که تحصیل خواهید کرد و مدت اقامت شما در انگلستان بستگی دارد.
تمامی افراد دارای ملیت ایرانی برای تحصیل در انگلستان و درخواست ویزای تحصیلی انگلستان باید اقدامات زیر را انجام دهند.
شما باید قبل از ورود به انگلیس ویزای تحصیلی انگلستان خود را تهیه آورید.
اگر قصد دارید به مدت 6 ماه یا بیشتر در این کشور باشید یا می خواهید در انگلستان کار کنید(یا به عنوان کارآموزی بدون حقوق و یا به منظور درآمدزایی)، باید ویزای دانشجویی را که درجه 3 (عمومی) نامیده می شود، بدست آورید.
اگر مشغول به کار نیستید و کمتر از 6 ماه اقامت دارید، ممکن است ویزای ویزیتور دانشجویی یا ویزای دانشجویی درجه 4 (عمومی) دریافت کنید.
تقاضای دانشجو بودن در خارج از کشور محل سکونت می تواند کار زیادی داشته باشد، اما آژانس موجود در کالج یا دانشگاه شما(یا یکی از اقوامتان که در انگلیس زندگی می کند) می تواند به شما در هر آنچه نیاز دارید کمک کند.

آیا با عمده ترین دلایل ریجکت ویزای تحصیلی انگلستان آشنایی دارید؟

آیا می دانید چه عواملی عمدتا موجب رد یا ریجکت ویزای تحصیلی انگلستان برای شما می شود؟ آیا می دانید چه اقداماتی پس از ریجکت ویزای درخواستی بایستی صورت گیرد؟ چگونه می توانید نامه تجدیدنظر تاثیرگذاری جهت صدور مجدد ویزا بنویسید؟ برای پاسخ این سوالات با ما همراه باشید.
کشور انگلستان یکی از مقاصد برتر برای دانشجویان بین المللی است که می خواهند در خارج از کشور تحصیل کنند، به این دلیل که شامل بهترین دانشگاه ها و زیرساخت های مدرن و همچنین مطالب آموزشی سطح بالا است. از طرف دیگر، درخواست ویزای تحصیلی انگلستان یکی از سختگیرترین مراحلی است که تاکنون نشان داده است که بسیاری از درخواست های ویزای تحصیلی انگلستان رد یا ریجکت شده اند.
کنسولگری انگلیس هر ساله هزاران برنامه ویزا در سراسر جهان دریافت می کند که شرایط ویزا را برآورده نمی سازند و به همین دلیل رد می شوند. بنابراین وظیفه شماست که از واجد شرایط بودن و تحقق شرایط لازم و همچنین ارائه مدارک لازم برای جلوگیری از ریجکت ویزای تحصیلی انگلستان اطمینان حاصل کنید.
غالبا دانشجویانی که مایل به تحصیل در خارج از کشور هستند، نمی توانند هدف خود را تحقق بخشند، زیرا ویزای تحصیلی انگلستان به دلایل زیادی در مراحل اولیه رد می شود.

متداول ترین دلایل ریجکت ویزای تحصیلی انگلستان برای دانشجویان

1) اطلاعات نادرست ارائه داده اید
مهمترین سند برای دانشجویانی که متقاضی ویزای تحصیلی انگلستان هستند، فرم درخواست ویزای دانشجویی در انگلستان است. غالبا، نامزدها اطلاعات نادرستی را ارائه می دهند که دلیلی برای ریجکت ویزای تحصیلی انگلستان می باشد.
فرم درخواست ویزا می تواند یک سند پیچیده برای زمان اول باشد. نامزدها ممکن است وسوسه شوند تا سوالات را تفسیر نادرست کنند. در نتیجه، احتمال خطا بسیار زیاد است و در همه موارد باید از آن جلوگیری کرد.
2) عدم موفقیت تحصیلی
داوطلبانی که به دنبال درخواست برای تحصیل در انگلیس هستند، باید دستاوردهای دانشگاهی خود را برای رسیدن به استانداردهای استثنایی تحصیلات عالی در انگلیس نشان دهند.
اغلب دانش آموزان نمی توانند این معیارها را رعایت کنند، که منجر به ریجکت ویزای تحصیلی انگلستان می شود، به ویژه اگر دولت احساس کند که دانش آموز قادر به حل و فصل سیستم آموزشی خود نیست یا ممکن است دانش آموز دارای موانع زبان انگلیسی باشد.
3) عدم کافی بودن سپرده بانکی
داوطلبانی که به انگلیس سفر می کنند باید قادر به پرداخت شهریه، هزینه های زندگی و سایر هزینه های لازم در طول اقامت خود در این کشور باشند.
مطابق قانون، از متقاضی خواسته می شود نشان دهد که برای کل دوره تحصیلی خود، هزینه های مدرسه و زندگی خود را تأمین می کند و وجوه باید حداقل در مدت 28 روز در حساب بانکی واریز شود.
غالبا متقاضیان این جزئیات پیچیده را دست کم می گیرند و آنها را جدی نمی گیرند و منجر به ریجکت ویزای تحصیلی انگلستان می شود.
4) مستندات کافی
اغلب، نامزدها اهمیت اسناد پشتیبان را دست کم می گیرند. همراه با فرم درخواست ویزا، داوطلبان برای واجد شرایط بودن درخواست خود باید مدارك پشتیبان ارائه كنند.
داوطلبان باید بسیار مراقب باشند و باید کلیه اسناد مورد نیاز آژانس را ارائه داده و در صورت لزوم به آنها گواهی دهند. اسناد باید به زبان انگلیسی و مطابق با استانداردهای بین المللی ترجمه شده باشد.

اخذ انواع ویزای انگلستان | لی لی رز تراول

آیا با عمده ترین دلایل ریجکت ویزای تحصیلی انگلستان آشنایی دارید؟

5) عدم مهارت مصاحبه ویزای تحصیلی انگلستان
مرحله مصاحبه ویزای تحصیلی انگلستان بسیار مهم است و عامل اصلی پذیرش درخواست ویزای دانشجویی شما است.
در حین مصاحبه به نکات زیر توجه کنید:
ابراز اعتماد به نفس و جذابیت
آماده شدن برای مصاحبه و اجتناب از پاسخ های مردد
تهیه کلیه اطلاعات و آگاهی از کلیه جزئیات مربوط به کشور، شهر، دانشگاه و تخصص های مورد نظر برای تحصیل
نحوه نگارش نامه تجدید نظر و جزئیات لازم پس از ریجکت ویزای تحصیلی انگلستان
در صورت ریجکت ویزای تحصیلی انگلستان، می توانید دوباره درخواست دهید.
هنگام ارسال مجدد درخواست ویزا در انگلستان، باید بسیار مراقب باشید که فرم را به درستی پر کرده و کلیه اطلاعات مربوطه را ارائه دهید، تا مجددا از رد درخواست ویزا خودداری شود.

زمان مورد نظر برای درخواست ویزای تحصیلی انگلستان پس از ریجکت آن کی می باشد؟

زمان خاصی برای درخواست مجدد ویزای تحصیلی انگلستان پس از رد آن وجود ندارد. بنابراین، لازم نیست جهت درخواست مجدد ویزای انگلستان پس از رد آن، منتظر زمان خاصی باشید.
حتی می توان در اسرع وقت برای ویزای انگلستان اقدام کرد، به خصوص اگر دلایل ریجکت غیر منطقی باشد.

چگونه می توان پس از ریجکت در درخواست مجدد ویزای انگلستان موفق بود؟

قابل توجه است که شما نباید درخواست نادرست را به طور مکرر ارسال کنید. بنابراین نیازی به اتلاف وقت، پول و همچنین تلاش برای انجام این کار نیست. آنچه لازم است درک صحیحی از الزامات درخواست ویزای تحصیلی انگلستان داشته باشید و همچنین یک برنامه کاملا آماده که توانایی متقاعد کردن کمیته های تصمیم گیری را داشته باشد، را ارسال کنید.
متقاضیان باید:
دلایل ریجکت ویزای تحصیلی انگلستان را با دقت بخوانند.
با توجه به موارد فوق دلایل رد را در نظر بگیرند.
ضمن اجتناب و رفع دلایل رد، دوباره برنامه را آماده کنند.

اگر درخواست ویزای تحصیلی انگلستان برای بارها رد شود چه می توان کرد؟

هیچ محدودیت قانونی و اداری برای ارسال محدود درخواست ها پس از ریجکت براساس قوانین مهاجرت وجود ندارد. بنابراین، متقاضیان می توانند هر چند بار که خواستند دوباره درخواست کنند.
ممکن است شنیده یا خوانده باشید که ریجکت چندین ویزا منجر به ورود نام شما به لیست سیاه با ممنوعیت دائم خواهد شد. بدیهی است که این موضوع کاملا اشتباه است. در حقیقت چیزی با عنوان لیست سیاه یا ممنوعیت دائمی در رابطه با قوانین مهاجرت برای تحصیل در انگلستان وجود ندارد.
ریجکت و مسدود سازی اجازه ورود یک متقاضی در درجه اول به دلیل سوابق متقاضی(مانند محکومیت کیفری، دلایل مربوط به سوابق شخصی یا رفتاری) و نه به دلیل تعداد دفعات درخواست صورت می گیرد.
اگر درخواست ویزای تحصیلی انگلستان شما بارها رد شده است، احتمالا زمان آن رسیده است که گزینه های دیگری را انتخاب کنید مانند موارد زیر:
گزینه اول: درخواست ویزا برای تحصیل در کشورهای دیگری را جستجو کنید.
بسیاری از کشورها بسته به تخصصی که دانشجو مایل به شرکت در آن است، علاقه مند به پذیرش دانشجو هستند.  
گزینه دوم: تحصیلات خود را در کشور خود انجام دهید
گزینه دوم شما این است که در کشور خود تحصیل کنید، به خصوص اگر سطح تحصیلات عالی باشد و سطح تخصصی که می خواهید تحصیلات خود را تکمیل کنید معادل سطح تخصص بین المللی است.
شغلی پیدا کنید که بتواند از رزومه شما پشتیبانی کند
همچنین می توانید به دنبال کارهایی باشید که می تواند به رزومه شما بیفزاید و شانس بیشتری برای یافتن شغلی متناسب با سطح تحصیلات خود به شما می دهد. زیرا مقامات ویزا بسیار به این موضوع توجه می کنند و در مورد متقاضیان ویزا تحقیق می کنند.
این بدان معناست که باید اطمینان حاصل کنید که برای مصاحبه ویزا به خوبی آماده هستید.
در طی این مصاحبه کوتاه، باید بتوانید توضیح دهید که چرا می خواهید در انگلستان تحصیل کنید، چه چیزی را مطالعه خواهید کرد و چگونه این امر شما را برای کار در کشور خود پس از اتمام تحصیلات آماده می کند.
شما باید بتوانید توضیح دهید که چرا علاقه مند به این دانشگاه هستید و چگونه هزینه شهریه، زندگی و سایر هزینه های خود را پرداخت خواهید نمود.


سوالات متداول

مهم ترین مدارک لازم جهت اخذ ویزای انگلستان چیست؟
اصل گذرنامه معتبر به همراه گذرنامه های قدیمی در صورت وجود مدارک هویتی از قبیل شناسنامه و کارت ملی تهیه دو قطعه عکس رنگی در سایز استاندارد در شش ماه گذشته گرفته شده باشد در صورت همراهی همسر در هنگام سفر مدارک هویتی وی بایستی ارائه شود و دارای اعتبار باشد و اصل گواهی ازدواج بایستی ارائه شود تهیه صورت حساب بانکی سه ماه اخیر دارای مهر تایید اصلی بانک سند بیمه نامه مسافرتی معتبر ارائه گواهی اشتغال به اضافه بیمه های پرداختی تامین اجتماعی درصورت وجود نامه دعوتنامه ارائه آن به همراه مشخصات کامل فرد دعوت کننده که توسط مقامات محلی کشور انگلستان تایید شده باشند. گواهی مربوط به دارایی های ملکی در صورت وجود که نشان دهنده تمکن مالی فرد مسافر است.
مقررات جدید ریجکت ویزای انگلستان چیست ؟
براساس مقررات مورد تصویب جدید در صورت ریجکت ویزای انگلستان هیچ گونه حقی مبنی بر اعتراض به رد درخواست ویزای انگلستان وجود ندارد و نوشتن هر گونه نامه اعتراضی بی فایده خواهد بود. بنابراین در صورت در خواست ویزای انگلستان از تهیه تمامی مدارک لازم، تکمیل دقیق و صحیح فرم درخواست و تشخیص دقیق هدف سفر خود کاملا مطمئن باشید.
چگونه می توان پس از ریجکت در درخواست مجدد ویزای انگلستان موفق بود؟
قابل توجه است که شما نباید درخواست نادرست را به طور مکرر ارسال کنید. بنابراین نیازی به اتلاف وقت، پول و همچنین تلاش برای انجام این کار نیست. آنچه لازم است درک صحیحی از الزامات درخواست ویزای تحصیلی انگلستان داشته باشید و همچنین یک برنامه کاملا آماده که توانایی متقاعد کردن کمیته های تصمیم گیری را داشته باشد، را ارسال کنید. متقاضیان باید: دلایل ریجکت ویزای تحصیلی انگلستان را با دقت بخوانند. با توجه به موارد فوق دلایل رد را در نظر بگیرند. ضمن اجتناب و رفع دلایل رد، دوباره برنامه را آماده کنند.
اگر درخواست ویزای تحصیلی انگلستان برای بارها رد شود چه می توان کرد؟
هیچ محدودیت قانونی و اداری برای ارسال محدود درخواست ها پس از ریجکت براساس قوانین مهاجرت وجود ندارد. بنابراین، متقاضیان می توانند هر چند بار که خواستند دوباره درخواست کنند. ممکن است شنیده یا خوانده باشید که ریجکت چندین ویزا منجر به ورود نام شما به لیست سیاه با ممنوعیت دائم خواهد شد. بدیهی است که این موضوع کاملا اشتباه است. در حقیقت چیزی با عنوان لیست سیاه یا ممنوعیت دائمی در رابطه با قوانین مهاجرت برای تحصیل در انگلستان وجود ندارد.