دانشجویانی که قصد اقامت در کشور فنلاند را دارند و به فکر ادامه تحصیل هستند اما شهروند فنلاند نیستند، برای تحقق این هدف به ویزای تحصیلی فنلاند یا مجوز اقامت دانشجویی احتیاج دارند. ویزای تحصیلی فنلاند و اجازه اقامت دانشجویی به چه نوع سندی اطلاق می شود؟ برای یافتن پاسخ این سوال با ما همراه باشید.
ویزای تحصیلی فنلاند یک مجوز کوتاه مدت موقت است و برای دانشجوی خارجی که می خواهد حداکثر 90 روز (3 ماه) در فنلاند بماند و تحصیل کند، صادر می شود.
اجازه اقامت دانشجویی فنلاند برای یک دانشجوی خارجی صادر شده است که می خواهد بیش از 90 روز (3 ماه) در فنلاند بماند و تحصیل کند. به طور معمول، مجوز اقامت فنلاند برای دانشجویان به مدت یک سال داده می شود.
ویزای تحصیلی فنلاند برای آن دسته از دانشجویان خارجی که قصد دارند یک دوره کوتاه مدت زبان در فنلاند را بگذرانند یا می خواهند در امتحان ورودی شرکت کنند مناسب است. اجازه اقامت دانشجویی برای آن دسته از دانشجویان خارجی که در دوره های تمام وقت در فنلاند پذیرفته شده اند مناسب است.
اجازه اقامت دانشجویی همچنین برای هر دانشجوی خارجی که دوره تحصیل در آن در فنلاند قرار است بیش از 3 ماه ادامه داشته باشد مناسب است.

آیا با فرایند درخواست ویزای تحصیلی فنلاند و اجازه اقامت دانشجویی این کشورآشنایی دارید؟ | لی لی رز تراول

ضوابط واجد شرایط بودن ویزای تحصیلی فنلاند یا اجازه اقامت دانشجویی

برای واجد شرایط بودن ویزای تحصیلی فنلاند یا اجازه اقامت دانشجویی، باید شرایط زیر را دارا باشید:
شما باید نامه رسمی قبولی را که توسط دانشگاه میزبان فنلاند یا مؤسسه آموزشی یا پلی تکنیک صادر شده است، تهیه کنید.
شما باید یک گذرنامه معتبر داشته باشید. گذرنامه شما باید حداقل سه ماه بعد از مدت زمان ویزا یا اجازه اقامت شما دارای اعتبار باشد و بایستی طی 10 سال گذشته صادر شده باشد.
شما باید یک کپی از فرم درخواست ویزای تحصیلی فنلاند تکمیل شده و امضا شده خود داشته باشید.
شما باید اسناد اثبات کننده توانایی مالی خود را ارائه دهید که نشان دهنده این است که در تمام مدت تحصیل در فنلاند و برای رفت و آمد و برگشت به کشور محل سکونت خود از نظر مالی تامین خواهید بود. در حال حاضر، یک دانشجو برای اقامت در فنلاند باید حداقل 560 یورو در ماه داشته باشد. این بدان معناست که دانشجو باید حداقل 6720 یورو در سال برای هزینه های خود در فنلاند داشته باشد.

آیا با فرایند درخواست ویزای تحصیلی فنلاند و اجازه اقامت دانشجویی این کشورآشنایی دارید؟ | لی لی رز تراول

شما باید بیانیه اخیر وضعیت مالی خود را از بانک خود تهیه کنید که نشان می دهد حداقل 6720 یورو در حساب بانکی خود دارید. توجه داشته باشید که دانشجویانی که دوره های تحصیلی در فنلاند را پشت سر می گذارند، باید بطور همزمان یک سال بودجه دریافت کنند. دانشجویان بورس باید برای کل مدت اقامت خود در فنلاند بودجه داشته باشند. در صورتی که مبلغ فوق را در حساب خود ندارید، باید شواهد کتبی در مورد دریافت بورس تحصیلی یا حمایت مالی ارائه دهید یا اسناد نشان دهنده ساپورت های ارائه شده توسط مؤسسه آموزشی خود را تهیه کنید.
شما باید گواهی بیمه درمانی و پزشکی معتبر را تهیه کنید که کل مدت اقامت شما در فنلاند را شامل می شود.
شما برای درخواست ویزای تحصیلی فنلاند باید از نظر جسمی و روحی سالم باشید و از هرگونه بیماری مسری عاری باشید.
شما برای درخواست ویزای تحصیلی فنلاند نباید سابقه کیفری داشته باشید.


سوالات متداول

ضوابط واجد شرایط بودن ویزای تحصیلی فنلاند یا اجازه اقامت دانشجویی چیست؟
برای واجد شرایط بودن ویزای تحصیلی فنلاند یا اجازه اقامت دانشجویی، باید شرایط زیر را دارا باشید: شما باید نامه رسمی قبولی را که توسط دانشگاه میزبان فنلاند یا مؤسسه آموزشی یا پلی تکنیک صادر شده است، تهیه کنید. شما باید یک گذرنامه معتبر داشته باشید. گذرنامه شما باید حداقل سه ماه بعد از مدت زمان ویزا یا اجازه اقامت شما دارای اعتبار باشد و بایستی طی 10 سال گذشته صادر شده باشد.