بدون در نظر گرفتن اینکه درخواست ویزای تحصیلی فنلاند به صورت الکترونیکی ارائه شده است یا در خود سفارتخانه تحویل داده شده است، درخواست اجازه اقامت دانشجویی و ویزای تحصیلی فنلاند تا زمان مراجعه حضوری به سفارت بررسی نخواهد شد.

مرحله 7: داده های بیومتریک خود را جهت درخواست ویزای تحصیلی فنلاند ارائه دهید

در سفارت یا کنسولگری فنلاند باید اطلاعات بیومتریک در مورد خودتان ارائه دهید. مقامات سفارت اثر انگشت شما را می گیرند.
این مرحله بدون در نظر گرفتن ارسال اجازه اقامت دانشجویی بصورت الکترونیکی یا حضوری در سفارت، برای کلیه متقاضیان قابل اجرا است.

آیا با فرایند درخواست ویزای تحصیلی فنلاند و اجازه اقامت دانشجویی این کشورآشنایی دارید؟(قسمت سوم) | لی لی رز تراول

مرحله 8: هزینه درخواست اقامت دانشجویی و درخواست ویزای تحصیلی فنلاند را بپردازید

در هنگام ارسال فرم درخواست درخواست ویزای تحصیلی فنلاند، هزینه پردازش اجازه اقامت دانشجویی خود را پرداخت کنید. در مورد هزینه فعلی پردازش اجازه اقامت و روش مورد قبول سفارت جهت پرداخت، با سفارت یا کنسولگری فنلاند تماس بگیرید.
توجه داشته باشید که در صورت ارسال درخواست الکترونیکی ویزای تحصیلی فنلاند، هزینه پردازش از طریق سرویس الکترونیکی پرداخت می شود.

مرحله 9: کارت اجازه اقامت دانشجویی خود را تحویل بگیرید  

پس از صدور مجوز اقامت دانشجویی، درباره صدور آن به شما اطلاع داده می شود. می توانید کارت اجازه اقامت خود را بصورت حضوری تحویل بگیرید و یا از طریق پست برایتان ارسال شود.
هزینه های لازم برای اجازه اقامت فنلاند برای دانشجویان و درخواست ویزای تحصیلی فنلاند
هزینه دریافت مجوز اقامت فنلاند برای مطالعات(برای درخواست های کاغذی) - 330 یورو (25.525.60 INR)
هزینه های اجازه اقامت فنلاند برای تحصیل(برای نسخه های الکترونیکی) - 300 یورو (INR 23،205.09)
توجه داشته باشید: اگر درخواست شما برای اجازه اقامت دانشجویی به هر دلیلی رد یا ریجکت شود، هزینه درخواست ویزای تحصیلی فنلاند شما بازپرداخت نخواهد شد.
هزینه درخواست ویزا در هر زمان تغییر می کند.

آیا با فرایند درخواست ویزای تحصیلی فنلاند و اجازه اقامت دانشجویی این کشورآشنایی دارید؟(قسمت سوم) | لی لی رز تراول

لغو اجازه اقامت دانشجویی فنلاند و درخواست ویزای تحصیلی فنلاند

شهروندان کشورهای سوئد، نروژ، دانمارک یا ایسلند یا کشور عضو اتحادیه اروپا(EU) برای ورود به فنلاند و اقامت در این کشور و اجازه اقامت تا 90 روز، دیگر نیازی به اجازه اقامت یا ویزای تحصیلی فنلاند ندارند.
به طور مشابه، در صورت داشتن گذرنامه معتبر یا سند مسافرتی قابل مقایسه، هر شهروندی از کشورهای اتحادیه اروپا نیازی به اجازه اقامت یا ویزا برای ورود به فنلاند ندارد.
با این وجود، در صورت اقامت بیشتر از سه ماه، مدت اقامت افراد در فنلاند بایستی ثبت شود. برای شهروندان کشورهای نوردیک در صورتی که شهروندان آنها برای مدت طولانی بیش از شش ماه در فنلاند بمانند، چنین ثبت نامی لازم است.

بایدها و نبایدهای مجوز اقامت دانشجویی فنلاند و ویزای تحصیلی فنلاند

هنگام درخواست مجوز اقامت دانشجویی فنلاند، باید موارد زیر را در نظر بگیرید:
بلافاصله پس از دریافت نامه رسمی پذیرش از دانشگاه فنلاند، درخواست اجازه اقامت دانشجویی را کنید.
فرم درخواست خود را با تمام جزئیات دقیق پر کنید
هنگام ارسال فرم درخواست اجازه اقامت خود در سفارت یا کنسولگری فنلاند، نسخه های اصلی و کپی را از کلیه مدارک پشتیبان همراه داشته باشید.
مدارک دروغین را برای اجازه اقامت دانشجویی خود ارائه نکنید.
واقعیت ها را در برنامه خود پنهان یا نادرست جلوه ندهید.


سوالات متداول

بایدها و نبایدهای مجوز اقامت دانشجویی فنلاند و ویزای تحصیلی فنلاند چیست؟
هنگام درخواست مجوز اقامت دانشجویی فنلاند، باید موارد زیر را در نظر بگیرید: بلافاصله پس از دریافت نامه رسمی پذیرش از دانشگاه فنلاند، درخواست اجازه اقامت دانشجویی را کنید. فرم درخواست خود را با تمام جزئیات دقیق پر کنید هنگام ارسال فرم درخواست اجازه اقامت خود در سفارت یا کنسولگری فنلاند، نسخه های اصلی و کپی را از کلیه مدارک پشتیبان همراه داشته باشید. مدارک دروغین را برای اجازه اقامت دانشجویی خود ارائه نکنید. واقعیت ها را در برنامه خود پنهان یا نادرست جلوه ندهید.