ثبت درخواست ویزای شینگن هرگز تضمینی برای دریافت ویزا نیست. ممکن است روزها برای جمع آوری مدارک مورد نیاز، تنظیم فرم درخواست ویزای شینگن، نامه نگاری های لازم و غیره صرف کرده باشید. با این وجود، گاهی اوقات به هر دلیلی درخواست ویزای شینگن شما رد می شود، در حالی که شما اطمینان دارید خللی در درخواست و اسنادتان وجود ندارد.
با رد یا ریجکت ویزای شینگن ناامیدی به خود راه ندهید. می توانید برای بار دوم اقدام به تصحیح اشتباهاتی کنید که در اولین درخواست خود مرتکب شده اید. علاوه بر این، اگر فکر می کنید که درخواست شما صحیح بوده است و تصمیم به رد یا ریجکت آن اشتباه بوده است، می توانید درخواست تجدید نظر کنید.
براساس ماده 32 (3) توافقنامه ویزای شینگن ذکر شده است كه درخواست ویزای شینگن كسانی كه ریجکت یا رفیوز شده است، حق تجدیدنظر دارند.

نحوه تقاضای تجدید نظر نسبت به درخواست ویزای شینگن

درخواست تجدید نظر در مورد ویزای شما کار ساده ای نیست. اول از همه، شما باید بسیار مطمئن باشید که تصمیم افسران کنسولی نادرست بوده است و دلیلی برای رد یا ریجکت وجود ندارد. در مرحله دوم، شما باید علیه کشور عضو شینگن که تصمیم نهایی راجع به درخواست ویزای شینگن شما اتخاذ کرده است، اعتراض کنید.
شما باید جهت تجدید نظر در مورد ریجکت ویزای شینگن نامه نگاری کنید. نوشتن این نامه، فرآیند پیچیده ای است. شما باید درباره ی تصمیم نادرست سفارت نسبت به درخواست ویزای شینگن تان، دلایل بسیار محکمی بیاورید. در ادامه، توضیحات بیشتری درمورد نحوه نگارش چنین نامه ای و نحوه ارسال آن خواهیم داد.
رفع ریجکت ویزا شینگن مهمترین راه رفع ریجکتی درخواست ویزای شینگن | لی لی رز تراول

نامه تقاضای تجدید نظر به ریجکت ویزای شینگن چیست؟

نامه تقاضای تجدید نظر به رد ویزای شینگن توسط متقاضی ویزا برای مخالفت با ریجکت ویزای شینگن نوشته می شود. نامه باید با دلایل معتبر نوشته شود، که نشانگر نادرست بودن این تصمیم باشد. باید واقعیت مشخص شود و  حتی در موارد خاص مدارکی جهت اثبات نادرست بودن تصمیم ریجکت ویزای شینگن ضمیمه شود.
هر سفارتی زمان مشخصی جهت ارسال نامه تجدید نظر جهت ریجکت ویزای شینگن دارد. اگر درخواست ویزای شینگن شما رد شده است و اطمینان دارید این موضوع عادلانه نیست، توصیه می شود نامه تجدید نظر را نوشته و تحویل دهید.

نحوه نوشتن نامه تقاضای تجدید نظر به ریجکت ویزای شینگن

نوشتن نامه تجدید نظر کار ساده ای نبوده و حتی اگر آشنا به نامه نگاری هستید، باید در مورد تنظیم ساختار آن و نحوه ارسال آن اطلاعاتی کسب کنید. به شما پیشنهاد نمی شود نامه طولانی دو صفحه ای بنویسید. این را در نظر بگیرید که سفارت نامه های تجدید نظر را در عدم حضور شما بررسی می کند و وقت و انرژی لازم برای خواندن سخنرانی شما نسبت به این وضعیت ناعادلانه را ندارد.
در عین حال، نامه یک پاراگرافی هم کافی نیست. تنها نوشتن این مطلب که ریجکت ویزای شینگن اشتباه بوده و شما درخواست تجدید نظر دارید، کافی نیست. به محض این که مامور بررسی نامه ها، دلیل و مدرکی مبنی بر اثبات نظرتان را در نامه پیدا نکند، درخواست تجدید نظر نامعتبر تلقی شده و از رده خارج خواهد شد.
در این دستورالعمل گام به گام، تمام اطلاعات مورد نیاز برای دانستن نحوه نگارش نامه درخواست تجدید نظر برای ریجکت یا رفیوز ویزای شینگن را پیدا خواهید کرد.

رفع ریجکت ویزا شینگن مهمترین راه رفع ریجکتی درخواست ویزای شینگن | لی لی رز تراولنامه تقاضای تجدید نظر به ریجکت ویزای شینگن باید چه چیزی داشته باشد؟

برخی از جزئیات لازم جهت قانونی و رسمی بودن نامه تجدید نظر به شرح زیر می باشند:
مشخصات شخصی: نامه باید حاوی جزئیات مربوط به شخصی باشد که آن را می نویسد، نام و نام خانوادگی، تاریخ و محل تولد، شماره گذرنامه و همچنین آدرس فعلی او. به شما توصیه می شود که آدرس ایمیل و شماره تلفن خود را نیز در این نامه قرار دهید.
تاریخ رد درخواست شما ویزای شینگن: این تاریخ را به یاد داشته باشید.
دلیل عدم پذیرش ویزای شینگن: به طور واضح ذکر کنید، این دلیل در نامه ارسالی سفارت به شما کاملا توضیح داده شده است.
چرا معتقدید که ریجکت این ویزای شینگن نادرست است: توضیح دهید که چرا فکر می کنید درخواست شما صلاحیت کامل را داشته و تصمیم سفارت اشتباه بوده است. اگر بیش از یک دلیل دارید، دلایل خود را ذکر کنید، چرا فکر می کنید تصمیم در مورد ریجکت درخواست شما باید لغو شود. این مهمترین قسمت نامه است، بنابراین به آن توجه کنید!
امضای شما: بعد از اینکه نامه خود را نوشتید، چاپ کنید و در پایان آن را امضا کنید. نامه های ارسال شده بدون امضا رد می شوند.
نمونه نامه تقاضای تجدید نظر به ریجکت ویزای شینگن
مانند هر سند دیگر، نامه تجدید نظر دارای ساختاری است که باید رعایت شود. اگر قبلا نامه تجدید نظر ننوشتید، به شما توصیه می شود ساختار نمونه زیر را دنبال کنید.
رفع ریجکت ویزا شینگن مهمترین راه رفع ریجکتی درخواست ویزای شینگن | لی لی رز تراول
تاریخ:
آدرس سفارت:
به افراد و مسوولین مربوطه:
بند 1:
در بند اول باید نام، آدرس، تاریخ و محل تولد و شماره گذرنامه خود را بنویسید. دلیل نوشتن این نامه را بگویید. زمان ارائه درخواست ویزای شینگن، مکان ارائه درخواست ویزای شینگن و همچنین هدف شما از بازدید از منطقه شینگن را بیان کنید.
بند 2:
زمانی را که نامه ریجکت درخواست ویزای شینگن خود را دریافت کردید و دلایل ریجکت یا رفیوز را در صورت وجود اعلام کنید. دلیل(ها)یتان را نسبت به اشتباه بودن این تصمیم بیان کنید.  
بند 3:
این دلایل را بیان کنید. سعی کنید آنها را به روشی قانع کننده شرح دهید. می توانید از منابع استفاده کنید. بنویسید که چرا آنها باید ویزای شینگن شما را با تمرکز بر دلایل ذکر شده تایید کنند. به یاد داشته باشید که درخواست شما به این بستگی دارد که شما پایه و اساس درخواست تجدید نظر خود را تقویت کنید.
درخواست تجدید نظر را با بیان تاریخ سفر برنامه ریزی شده خود به پایان برسانید تا در اسرع وقت به درخواستتان رسیدگی شود، به خصوص اگر واقعا زمان زیادی برای انتظار ندارید.
باتشکر،
امضای نویسنده
نام کامل شما
ایمیل شما
شماره تلفن شما
اسناد پشتیبانی
نوع مدارک حمایتی که باید به نامه درخواست تجدیدنظر خود پیوست کنید، به دلیل ریجکت یا رفیوز درخواست ویزای شینگن شما بستگی دارد. از آنجا که دلایل ریجکت ویزای شینگن متفاوت است، مدارکی هم که در این رابطه باید ارسال کنید، متفاوت خواهد بود. به خاطر داشته باشید که ضمیمه کردن اسناد پشتیبان نکته مهم نگارش نامه تجدید نظر است و بدون اسناد ضمیمه شده، نامه شما از روند بررسی خارج شده و ریجکت درخواست ویزای شینگن شما دائمی خواهد بود تا شرایطتان را بهبود بخشیده و سپس از دوباره اقدام کنید.
در لیست زیر رایج ترین دلایل ریجکت یا رفیوز ویزای شینگن و مدارک حمایتی را که باید در آن مورد ارسال کنید، ارائه شده است:

نامشخص بودن هدف سفر

اگر سفارت به این نتیجه رسیده است که هدف سفر شما به منطقه شینگن نامشخص است، اسنادی را ارسال کنید که این موضوع را برای آنها واضح تر کند، که شما در طی درخواست ویزای شینگن خود ارسال نکرده اید. این اسناد می توانند شامل موارد زیر باشند:
o برنامه سفر: در صورت ارائه چنین سندی، سعی کنید برنامه سفر واضح تر و دقیق تری ارائه دهید.
o دعوت نامه: توسط یک دوست، یک مؤسسه یا سازمان و غیره که در آن به روشنی توضیح می دهند که چرا برای شما دعوت نامه فرستاده اند.
o نامه درخواستی: که در آن بیشتر توضیح می دهید که در منطقه شینگن چه فعالیت هایی خواهید داشت.

رفع ریجکت ویزا شینگن مهمترین راه رفع ریجکتی درخواست ویزای شینگن | لی لی رز تراولاثبات بودجه سفر

سفارتخانه های شینگن اغلب درخواست ویزای شینگن را رد می کنند زیرا فکر می کنند متقاضی پول کافی برای پشتیبانی از هزینه هایش در طول مدت اقامتش در منطقه شینگن ندارد. در صورت ریجکت به این دلیل، اسناد زیر را ارسال کنید:
o صورت حساب های فعلی بانک: در صورت امکان، پول موجود در حسابتان را افزایش دهید، زیرا ممکن است مبلغ سابق پول برای سفارت کافی نباشد.
o نامه پشتیبانی: توسط شخص دیگری که ادعا می کند در طول اقامت شما در شینگن به شما کمک مالی خواهد کرد. ضمیمه کردن صورت حساب های بانکی حامی فراموش نشود.
پوشش نامناسب بیمه مسافرتی
در این صورت، بیمه مسافرتی را از یک شرکت دیگر خریداری کنید، یا فقط اسناد خود را به روز کنید.
شک و تردید نسبت به عدم بازگشت شما به کشور محل سکونت فعلی
این مورد شایع ترین دلیل عدم ریجکت ویزای شینگن است. در صورت امکان سعی کنید حداقل یکی از اسناد زیر را ارسال کنید:
o قرارداد کاری: نامه ای را از طرف کارفرمای خود دریافت کنید که در آن ادعا می کند شما موظف به بازگشت به محل کار تا پایان سفر برنامه ریزی شده خود هستید.
o نامه ثبت نام دانشجویی: در صورتی که قبلا آنرا ارسال نکرده باشید.
o اسنادی که نشان می دهد شما اموال دارید: بیزینس، خانه و غیره.
o گواهینامه هایی که ثابت می کنند اعضای خانواده تان در کشورتان هستند، یعنی گواهی ازدواج، شناسنامه فرزند و غیره.
نامه تقاضای تجدید نظر به ریجکت ویزای شینگن را به کجا باید ارسال کنید؟
به طور کلی، شما می توانید نامه تجدید نظر خود را به سفارت کشور شینگن که مایل به بازدید از آن هستید، یا سفارتخانه یا کنسولگری کشور خاصی که درخواست ویزای شینگن مورد بررسی قرار گرفته است، ارسال کنید.
از طرف دیگر، ارسال نامه تقاضای تجدید نظر به مسئولان تصمیم گیرنده در هر کشور بستگی دارد برای مثال در آلمان دادگاه اداری در برلین، در ایتالیا دادگاه اداری منطقه ای، در نروژ اداره مهاجرت، در فرانسه وزارت امور خارجه و غیره، مسئول تصمیم گیری در مورد درخواست تجدیدنظر ویزای شینگن است.
رفع ریجکت ویزا شینگن مهمترین راه رفع ریجکتی درخواست ویزای شینگن | لی لی رز تراول

بررسی درخواست ویزای شینگن

هنگامی که نامه تجدید نظر خود را به همراه مدارک پشتیبان ارسال می کنید، نهاد رسیدگی به درخواست تجدید نظر در آن کشور نامه شما را بررسی می کند. یک مقام بالاتر که مسئولیت رسیدگی به درخواست های ویزای شینگن را بر عهده دارد، تصمیم می گیرد که با تجدید نظر موافقت کند یا خیر.  
زمان انتظار برای درخواست تجدید نظر بستگی به سفارت کشور مورد نظر دارد. نکته مهم آن است که مقام مربوطه در صورت عدم پذیرش درخواست تجدید نظر، متقاضی را در مورد تصمیم گرفته شده مطلع نمی كند.

سوالات متداول

نحوه تقاضای تجدید نظر نسبت به رفع ریجکت ویزا و درخواست ویزای شینگن
درخواست تجدید نظر در مورد ویزای شما کار ساده ای نیست. اول از همه، شما باید بسیار مطمئن باشید که تصمیم افسران کنسولی نادرست بوده است و دلیلی برای رد یا ریجکت وجود ندارد. در مرحله دوم، شما باید علیه کشور عضو شینگن که تصمیم نهایی راجع به درخواست ویزای شینگن شما اتخاذ کرده است، اعتراض کنید. شما باید جهت تجدید نظر در مورد ریجکت ویزای شینگن نامه نگاری کنید. نوشتن این نامه، فرآیند پیچیده ای است. شما باید درباره ی تصمیم نادرست سفارت نسبت به درخواست ویزای شینگن تان، دلایل بسیار محکمی بیاورید. در ادامه، توضیحات بیشتری درمورد نحوه نگارش چنین نامه ای و نحوه ارسال آن خواهیم داد.
نامه تقاضای تجدید نظر به ریجکت ویزای شینگن و رفع ریجکت ویزا چیست؟
نامه تقاضای تجدید نظر به رد ویزای شینگن توسط متقاضی ویزا برای مخالفت با ریجکت ویزای شینگن نوشته می شود. نامه باید با دلایل معتبر نوشته شود، که نشانگر نادرست بودن این تصمیم باشد. باید واقعیت مشخص شود و حتی در موارد خاص مدارکی جهت اثبات نادرست بودن تصمیم ریجکت ویزای شینگن ضمیمه شود. هر سفارتی زمان مشخصی جهت ارسال نامه تجدید نظر جهت ریجکت ویزای شینگن دارد. اگر درخواست ویزای شینگن شما رد شده است و اطمینان دارید این موضوع عادلانه نیست، توصیه می شود نامه تجدید نظر را نوشته و تحویل دهید.
نحوه نوشتن نامه تقاضای تجدید نظر ، رفع ریجکت به ریجکت ویزای شینگن
نوشتن نامه تجدید نظر کار ساده ای نبوده و حتی اگر آشنا به نامه نگاری هستید، باید در مورد تنظیم ساختار آن و نحوه ارسال آن اطلاعاتی کسب کنید. به شما پیشنهاد نمی شود نامه طولانی دو صفحه ای بنویسید. این را در نظر بگیرید که سفارت نامه های تجدید نظر را در عدم حضور شما بررسی می کند و وقت و انرژی لازم برای خواندن سخنرانی شما نسبت به این وضعیت ناعادلانه را ندارد. در عین حال، نامه یک پاراگرافی هم کافی نیست. تنها نوشتن این مطلب که ریجکت ویزای شینگن اشتباه بوده و شما درخواست تجدید نظر دارید، کافی نیست. به محض این که مامور بررسی نامه ها، دلیل و مدرکی مبنی بر اثبات نظرتان را در نامه پیدا نکند، درخواست تجدید نظر نامعتبر تلقی شده و از رده خارج خواهد شد. در این دستورالعمل گام به گام، تمام اطلاعات مورد نیاز برای دانستن نحوه نگارش نامه درخواست تجدید نظر برای ریجکت یا رفیوز ویزای شینگن را پیدا خواهید کرد.
نامه تقاضای تجدید نظر به ریجکت ویزا شینگن باید چه چیزی داشته باشد؟
برخی از جزئیات لازم جهت قانونی و رسمی بودن نامه تجدید نظر به شرح زیر می باشند: مشخصات شخصی: نامه باید حاوی جزئیات مربوط به شخصی باشد که آن را می نویسد، نام و نام خانوادگی، تاریخ و محل تولد، شماره گذرنامه و همچنین آدرس فعلی او. به شما توصیه می شود که آدرس ایمیل و شماره تلفن خود را نیز در این نامه قرار دهید. تاریخ رد درخواست شما ویزای شینگن: این تاریخ را به یاد داشته باشید. دلیل عدم پذیرش ویزای شینگن: به طور واضح ذکر کنید، این دلیل در نامه ارسالی سفارت به شما کاملا توضیح داده شده است. چرا معتقدید که ریجکت این ویزای شینگن نادرست است: توضیح دهید که چرا فکر می کنید درخواست شما صلاحیت کامل را داشته و تصمیم سفارت اشتباه بوده است. اگر بیش از یک دلیل دارید، دلایل خود را ذکر کنید، چرا فکر می کنید تصمیم در مورد ریجکت درخواست شما باید لغو شود. این مهمترین قسمت نامه است، بنابراین به آن توجه کنید!