ریجکت ویزای کانادا در هر زمانی و برای هر کسی می تواند نا امید کننده ترین اتفاق ممکن باشد زیرا می تواند برنامه های سفر، برنامه های کاری یا حتی یک زندگی جدید را خراب کند. اما نگران نباشید، پس از رد یا ریجکت ویزای کانادا چند قدم وجود دارد که پذیرش دوباره ویزا را ممکن می سازد، پس هیچ وقت نا امید نباشید. برخلاف تصور بسیاری از افراد، دلایل رد یا ریجکت درخواست ویزای کانادا در نامه ارسالی توسط سفارت ذکر نمی شود و اقدام مجدد برای دریافت ویزا یا اعتراض به تصمیم گرفته شده، تا حد زیادی به خود متقاضی و اطمینان او نسبت به دریافت ویزای کانادا دارد. دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است موجب رد یا ریجکت درخواست ویزای کانادا را بر اساس شرایط منحصر به فرد هر نوع ویزا شود.

مهم ترین دلایل ریجکت و رفع ریجکت ویزای کانادا :

• عدم ارائه اسناد پشتیبان مناسب و دقیق
• عدم نمایش منابع مالی کافی برای تأمین هزینه سفر و اقامت خود در کانادا
• عدم رعایت استانداردهای امنیتی بین المللی، مانند مواردی که متقاضی سابقه کیفری داشته باشد
• عدم رعایت استانداردهای بهداشتی
• افسر ویزا در مورد قصد یا هدف از سفر متقاضی یا درخواست وی، شک و تردید دارد.
ممکن است فاکتورهای دیگری نیز وجود داشته باشد که منجر به عدم پذیرش ویزای کانادا شود، اما بسیاری از آنها در مجموعه موارد ذکر شده قرار می گیرند. اگر درخواست شما ریجکت شد میبایست به رفع ریجکت فکر کنید ، ممکن است واجد شرایط درخواست تجدید نظر برای صدور مجدد ویزا باشید. در صورت درخواست تجدیدنظر، شما نمی توانید انتظار داشته باشید که افسر ویزا یا مقامات سفارتخانه درخواست ویزای موقت را در هر صورتی قبول کنند. بهترین گزینه برای شما این است که با درخواست جدید و بهبود شرایط خود مجددا برای ویزای کانادا اقدام کنید. در ادامه گام های لازم جهت جلوگیری از ریجکت ویزای درخواستی برای کشور کانادا ارائه می گردد. با ما همراه باشید.
 

اجتناب از ریجکت ویزای کانادا

نامه رفیوز ارسالی سرنخ ها و اطلاعات مهم در مورد دلایل رد یا ریجکت درخواست ویزای کانادا را در اختیار متقاضی قرار می دهد. آن را با دقت بخوانید و به هرگونه اطلاعاتی که می توانید به بهبود شرایط شما برای در خواست مجدد کمک کند، توجه کنید. همچنین می توانید در هنگام بررسی درخواست خود به یادداشت هایی که افسر ویزا برای شما نوشته است، توجه کنید؛ این کار ممکن است به شما کمک کند تا نگرانی های مربوط به ریجکت مجدد درخواست ویزای خود را برطرف کنید.
بهتر است بدانید که این امکان نیز وجود دارد که درخواست جدیدی با هدف دیگری از سفر به کانادا با وجود همین شرایط مورد پذیرش قرار بگیرد
گزینه اول: اقدام به نگارش و ارائه درخواست تجدید نظر کنید
بسته به درخواست ویزای کانادا و نامه رفیوز ارسالی، ایده خوبی است که شانس خود را برای تجدید نظر امتحان کنید و نامه را یا به IAD (بخش داوری مهاجرت) یا دادگاه فدرال کانادا ارسال کنید. البته توجه داشته باشید که این درخواست تجدید نظر فقط در یک بازه زمانی خاص معتبر است و باید سریعا ارسال شود. اگر این مورد در مورد شما صدق کند و برای انجام اینکار زمان لازم را دارید، شاید ایده خوبی باشد بر روی کمک وکلای متخصص در برنامه های ویزای کانادا، به منظور افزایش شانس تأیید و پذیرش درخواست خود حساب کنید.
گزینه دوم: درخواست مجدد ویزای کانادا
پس از رد ویزای کانادا، متقاضیان باید نسبت به رویه های خاصی که برای ثبت درخواست جدید توصیه می شود، آگاه باشند. این مراحل را بدانید و حتما آنها را با دقت دنبال کنید تا بار دوم در درخواست ویزا مشکلی ایجاد نشود. روند درخواست مجدد ویزای کانادا بسته به نوع ویزای مورد نیاز شما متفاوت خواهد بود.

دلایل ریجکت ویزای کانادا از نوع دانشجویی

دلایل ریجکت درخواست ویزای کانادا از نوع دانشجویی اغلب مشابه دلایل ریجکت سایر انواع درخواست ها می باشد:
عدم اثبات منابع مالی کافی جهت درخواست ویزای کانادا
اثبات قصد ترک پس از پایان مهلت ویزای کانادا
اسناد مسافرتی یا هویتی مشکوک جهت درخواست ویزای کانادا
عمده ترین دلیل ریجکت ویزای کانادا از نوع دانشجویی این است که هدف از سفر شما ممکن است انتخاب سند سفر شما یا نامه قبولی شما را زیر سوال ببرد. اگر افسر ویزایی که پرونده شما را بررسی کرده است هیچ ارتباطی بین برنامه تحصیلی انتخابی شما و سابقه تحصیلی یا کاری شما نیابد، ممکن است تمایل به رد یا ریجکت ویزای درخواستی شما داشته باشد. برای برطرف کردن این نوع مشکل، شما باید در اظهارنامه شخصی خود دلایل انتخاب برنامه خاص مطالعاتی را روشن سازید.

تغییر در درخواست ویزای دانشجویی کانادایی پس از ریجکت ویزای درخواستی

اگر درخواست ویزای دانشجویی کرده اید، احتمالا می دانید که برای این کار باید در یک موسسه آموزشی کانادایی پذیرفته شده باشید. شما باید بعنوان بخشی از درخواست خود، نامه پذیرش را ارائه دهید. اگر مأمور ویزا شک کند که نامه پذیرش شما اصل نیست یا اینکه شما واقعا تمام الزامات درخواست را برآورده نکرده اید، ممکن است درخواست شما را رد کند. برای جلوگیری از مسئله ای از این دست در درخواست مجدد خود، مستندات را مرور کنید و مطمئن شوید که همه اسناد واضح و قابل فهم هستند. همچنین ممکن است بخواهید مستندات حمایتی دیگری ارائه دهید. علاوه بر این، اطمینان حاصل کنید که مؤسسه مورد پذیرش شما معتبر است و در لیست موسسات یادگیری تعیین شده در کانادا قرار دارد.

میزان شانس دریافت ویزای دانشجویی کانادا پس از ریجکت

بستگی به دلایل رد درخواست ویزای تحصیل در کانادا، نامه ریجکت اطلاعات بسیار ارزشمندی دارد که دلایل رد درخواست شما را توضیح می دهد. آن را با دقت بخوانید و از اطلاعاتی که می توانید بعدا برای تقویت پرونده درخواست مجدد خود استفاده کنید، یادداشت بردارید.
پس از ریجکت ویزای کانادا، متقاضیان باید از رویه های خاصی که برای ثبت درخواست جدید توصیه می شود، آگاه باشند. این مراحل را بدانید و حتما آنها را با دقت دنبال کنید تا بار دوم مشکلی ایجاد نشود.
در کل، اگر دلیل ریجکت، اشتباه در درخواست شما باشد، می توانید با انجام اصلاحات مناسب مشکل را برطرف کنید. اطلاعات ارائه شده را بررسی کنید و داده ها یا سند پشتیبان مورد نیاز را تهیه کنید.

دلایل ریجکت ویزای کانادا از نوع کاری

در مورد ویزای کاری کانادا، متداول ترین دلایل ریجکت در ادامه ذکر شده است. بهتر است بدانید مهمترین نکته در رابطه با ویزاهای کاری کانادا تمایز بین رفیوز و بازگشت است.
امتناع در نتیجه عدم اثبات مالی
عدم اثبات قصد سفر کاری  
عدم ارائه اسناد پشتیبان
عدم رعایت استانداردهای بهداشتی، امنیتی یا کیفری
از طرف دیگر، بازگشت ممکن است در نتیجه پر شدن سهمیه مورد نظر برای درخواست ویزای کانادا از نوع کاری یا ارائه ناقص یا نادرست اسناد موجود باشد. اگر در برنامه ای که برای آن درخواست کرده اید، سهمیه متقاضیان پذیرفته شده تکمیل شده باشد، متأسفانه قادر به پذیرش در آن درخواست را نخواهید بود. با این حال، اگر درخواست شما به دلیل ناقص بودن یا از بین رفتن اطلاعات برگردانده شده است، می توانید به راحتی این اشتباهات را اصلاح کرده و دوباره ارسال کنید.

دلایل ریجکت ویزای کانادا از نوع توریستی

در صورت ریجکت ویزای توریستی کانادا، مثل همیشه دلایل ریجکت را بررسی کرده، همه اشتباهات را تصحیح کرده و اطلاعات اضافی را جهت درخواست مجدد ارائه دهید. اگر مطمئن هستید که نقصی در درخواست اولیه شما وجود ندارد و افسر ویزا مرتکب اشتباه شده است، ممکن است واجد شرایط تجدید نظر شوید. در چنین مواردی، مشورت با یک وکیل مهاجرت مجرب سازنده خواهد بود.  

قبل از درخواست مجدد ویزای کانادا از رفع کلیه نواقص موجود مطمئن شوید

در هر صورت، اگر دلیل ریجکت ، اشتباه در درخواست شما باشد، می توانید با انجام اصلاحات مناسب، مشکل را برطرف سازید. اطلاعات ارائه شده را بررسی کنید و داده ها یا اسناد پشتیبان مورد نیاز را تهیه کنید. هنگام انجام این کار، اطمینان حاصل کنید که چرا این اطلاعات جدید در اولین درخواست شما قرار داده نشده است.

سوالات متداول

مهم ترین دلایل ریجکت ویزای کانادا و رفع ریجکتی کانادا چیست؟
• عدم ارائه اسناد پشتیبان مناسب و دقیق • عدم نمایش منابع مالی کافی برای تأمین هزینه سفر و اقامت خود در کانادا • عدم رعایت استانداردهای امنیتی بین المللی، مانند مواردی که متقاضی سابقه کیفری داشته باشد • عدم رعایت استانداردهای بهداشتی • افسر ویزا در مورد قصد یا هدف از سفر متقاضی یا درخواست وی، شک و تردید دارد. ممکن است فاکتورهای دیگری نیز وجود داشته باشد که منجر به عدم پذیرش ویزای کانادا شود، اما بسیاری از آنها در مجموعه موارد ذکر شده قرار می گیرند. اگر درخواست شما ریجکت شد، ممکن است واجد شرایط درخواست تجدید نظر برای صدور مجدد ویزا باشید. در صورت درخواست تجدیدنظر، شما نمی توانید انتظار داشته باشید که افسر ویزا یا مقامات سفارتخانه درخواست ویزای موقت را در هر صورتی قبول کنند. بهترین گزینه برای شما این است که با درخواست جدید و بهبود شرایط خود مجددا برای ویزای کانادا اقدام کنید. در ادامه گام های لازم جهت جلوگیری از ریجکت ویزای درخواستی برای کشور کانادا ارائه می گردد. با ما همراه باشید.
دلایل ریجکت ویزای کانادا از نوع دانشجویی چیست؟
دلایل ریجکت درخواست ویزای کانادا از نوع دانشجویی اغلب مشابه دلایل ریجکت سایر انواع درخواست ها می باشد: عدم اثبات منابع مالی کافی جهت درخواست ویزای کانادا اثبات قصد ترک پس از پایان مهلت ویزای کانادا اسناد مسافرتی یا هویتی مشکوک جهت درخواست ویزای کانادا عمده ترین دلیل ریجکت ویزای کانادا از نوع دانشجویی این است که هدف از سفر شما ممکن است انتخاب سند سفر شما یا نامه قبولی شما را زیر سوال ببرد. اگر افسر ویزایی که پرونده شما را بررسی کرده است هیچ ارتباطی بین برنامه تحصیلی انتخابی شما و سابقه تحصیلی یا کاری شما نیابد، ممکن است تمایل به رد یا ریجکت ویزای درخواستی شما داشته باشد. برای برطرف کردن این نوع مشکل، شما باید در اظهارنامه شخصی خود دلایل انتخاب برنامه خاص مطالعاتی را روشن سازید.
میزان شانس دریافت ویزای دانشجویی کانادا پس از ریجکت
بستگی به دلایل رد درخواست ویزای تحصیل در کانادا، نامه ریجکت اطلاعات بسیار ارزشمندی دارد که دلایل رد درخواست شما را توضیح می دهد. آن را با دقت بخوانید و از اطلاعاتی که می توانید بعدا برای تقویت پرونده درخواست مجدد خود استفاده کنید، یادداشت بردارید. پس از ریجکت ویزای کانادا، متقاضیان باید از رویه های خاصی که برای ثبت درخواست جدید توصیه می شود، آگاه باشند. این مراحل را بدانید و حتما آنها را با دقت دنبال کنید تا بار دوم مشکلی ایجاد نشود. در کل، اگر دلیل ریجکت، اشتباه در درخواست شما باشد، می توانید با انجام اصلاحات مناسب مشکل را برطرف کنید. اطلاعات ارائه شده را بررسی کنید و داده ها یا سند پشتیبان مورد نیاز را تهیه کنید.
دلایل ریجکت ویزای کانادا از نوع کاری
در مورد ویزای کاری کانادا، متداول ترین دلایل ریجکت در ادامه ذکر شده است. بهتر است بدانید مهمترین نکته در رابطه با ویزاهای کاری کانادا تمایز بین رفیوز و بازگشت است. امتناع در نتیجه عدم اثبات مالی عدم اثبات قصد سفر کاری عدم ارائه اسناد پشتیبان عدم رعایت استانداردهای بهداشتی، امنیتی یا کیفری از طرف دیگر، بازگشت ممکن است در نتیجه پر شدن سهمیه مورد نظر برای درخواست ویزای کانادا از نوع کاری یا ارائه ناقص یا نادرست اسناد موجود باشد. اگر در برنامه ای که برای آن درخواست کرده اید، سهمیه متقاضیان پذیرفته شده تکمیل شده باشد، متأسفانه قادر به پذیرش در آن درخواست را نخواهید بود. با این حال، اگر درخواست شما به دلیل ناقص بودن یا از بین رفتن اطلاعات برگردانده شده است، می توانید به راحتی این اشتباهات را اصلاح کرده و دوباره ارسال کنید.
دلایل ریجکت ویزای کانادا از نوع توریستی
در صورت ریجکت ویزای توریستی کانادا، مثل همیشه دلایل ریجکت را بررسی کرده، همه اشتباهات را تصحیح کرده و اطلاعات اضافی را جهت درخواست مجدد ارائه دهید. اگر مطمئن هستید که نقصی در درخواست اولیه شما وجود ندارد و افسر ویزا مرتکب اشتباه شده است، ممکن است واجد شرایط تجدید نظر شوید. در چنین مواردی، مشورت با یک وکیل مهاجرت مجرب سازنده خواهد بود.