برای هزینه ویزای تحصیلی دانمارک چقدر بایستی پرداخت شود؟
برای درخواست اجازه اقامت دانمارک یا ویزای تحصیلی دانمارک، باید 2110 DKK هزینه بپردازید. بسته به وضعیت شما، مقامات دانمارکی به شما این امکان را می دهند که این هزینه را بصورت آنلاین، یا در کنسولگری در مرکز درخواست ویزا در ایران یا از طریق نقل و انتقال بانکی پرداخت کنید.
دانشجویان ایرانی نیازی به دریافت بیمه درمانی برای ویزای تحصیلی دانمارک ندارند.
هزینه حمل و نقل برای دانشجویان ایرانی 1450 DKK است.  

برای گرفتن ویزای تحصیلی دانمارک به چه مدارکی نیاز است؟

هنگام درخواست ویزای تحصیلی دانمارک خود، یکی از مهمترین مواردی که شما باید اثبات کنید این است که می توانید خود را در طول برنامه تحصیلی خود پشتیبانی کنید. برای دانمارک، آنها از شما درخواست می کنند که ثابت کنید که شهریه ترم اول را پرداخت کرده اید یا اینکه 6090 DKK در هر ماه از یک منبع خارجی به حساب بانکی شما پرداخت شده و در دسترس شماست.
دانشجویان ایرانی لازم نیست که ثابت کنند که به اندازه کافی انگلیسی صحبت می کنند تا بتوانند در دانشگاه بین المللی دانمارک تحصیل کنند. این مهارت های زبانی تضمین می کند که شما می توانید در کلاس های خود موفق شوید و اقامت خود را دانمارک مدیریت کنید.
دانشجویان ایرانی قبل از ورود به دانمارک دیگر نیازی به آزمایش پزشکی نخواهند داشت.
دانشجویان ایرانی جهت اخذ ویزای تحصیلی دانمارک نیازی به ایجاد حساب بانکی محدود ندارند. این نوع حساب بانکی میزان پولی را که می توانید هر ماه پس بگیرید، محدود می کند و تنها با ورود به دانمارک به شما امکان دسترسی به آن را می دهد.


 دانشجویان ایرانی برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک علاوه بر ارسال مدارک هویتی و ترجمه مدارک خود به زبان انگلیسی بایستی توجه داشته باشند تمامی این مدارک را در دفاتر قانونی ثبت رسمی کنند. علاوه بر این موارد حائز اهمیت است که جهت اخذ ویزای تحصیلی دانمارک باید اصل آخرین مدرک تحصیلی که دریافت نموده اید، ارائه شود. این مدرک نباید هیچ گونه تعهد خدمتی در کشور محل سکونت به دنبال داشته باشد.
سالانه دانشجویان ایرانی بسیاری موفق به اخذ بورسیه های تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه های خصوصی می شوند و یا اسکولارشیپ های مختلفی از طرف دولت دانمارک را دریافت می کنند. بر مبنای نوع بورسیه دریافت شده همه یا بخشی از هزینه های تحصیلی یا زندگی بر عهده حامیان ارائه دهنده بورسیه ها است و اغلب این بورسیه ها در رشته های پژوهشی علوم پایه و مهندسی و میکروبیولوژی ارائه می گردد.
برای برنامه ریزی جهت تحصیل در مدارک کارشناسی ارشد دانمارک باید انتخاب اصلی شما باشد. همه می دانند که دانمارک شادترین کشور جهان است. به عنوان دانشجوی کارشناسی ارشد که در یک دانشگاه در دانمارک ثبت نام کرده اید، برخی از روش های نوآوری تدریس را تجربه خواهید کرد که به شما امکان می دهد مهارت های لازم را برای یادگیری مستقل بدست آورید. اگر در دانمارک در حال تحصیل هستید، یک تجربه سرگرم کننده ای خواهید داشت که به شما کمک می کند تا پایه و اساس عالی برای شغل آینده خود را بدست آورید.


سوالات متداول

برای گرفتن ویزای تحصیلی دانمارک به چه مدارکی نیاز است؟
هنگام درخواست ویزای تحصیلی دانمارک خود، یکی از مهمترین مواردی که شما باید اثبات کنید این است که می توانید خود را در طول برنامه تحصیلی خود پشتیبانی کنید. برای دانمارک، آنها از شما درخواست می کنند که ثابت کنید که شهریه ترم اول را پرداخت کرده اید یا اینکه 6090 DKK در هر ماه از یک منبع خارجی به حساب بانکی شما پرداخت شده و در دسترس شماست. دانشجویان ایرانی لازم نیست که ثابت کنند که به اندازه کافی انگلیسی صحبت می کنند تا بتوانند در دانشگاه بین المللی دانمارک تحصیل کنند. این مهارت های زبانی تضمین می کند که شما می توانید در کلاس های خود موفق شوید و اقامت خود را دانمارک مدیریت کنید. دانشجویان ایرانی قبل از ورود به دانمارک دیگر نیازی به آزمایش پزشکی نخواهند داشت. دانشجویان ایرانی جهت اخذ ویزای تحصیلی دانمارک نیازی به ایجاد حساب بانکی محدود ندارند. این نوع حساب بانکی میزان پولی را که می توانید هر ماه پس بگیرید، محدود می کند و تنها با ورود به دانمارک به شما امکان دسترسی به آن را می دهد.