آیا تا بحال به اخذ ویزای تحصیلی جمهوری چک فکر کرده اید؟ آیا دانشگاه های جمهوری چک را برای گرفتن ویزای تحصیلی جمهوری چک مورد بررسی قرار داده اید؟ آیا اصلا به فکر تکمیل مدرک تحصیلی خود در خارج از کشور هستید؟ آیا تحصیل در یک کشور اروپایی متمرکز و با سابقه ای غنی، معماری و طبیعت زیبا، هزینه کم زندگی و آموزش با کیفیت را در نظر گرفته اید؟ بهتر است بدانید که کشور جمهوری چک همه این موارد را ارائه می دهد!
اگرچه زبان بومی چک زبان رایج مورد تحصیل در دانشگاه های این کشور است، اما بیش از 1000 برنامه تحصیلی به زبان انگلیسی در تمامی مقاطع تحصیلی و در همه زمینه ها در موسسات و دانشگاه های این کشور ارائه می شود. در ادامه می توانید راهنمای گام به گامی پیدا کنید که به شما در شروع کار برای اخذ برنامه تحصیلی و ویزای تحصیلی جمهوری چک کمک می کند!

1. برنامه تحصیلی مناسب خود را جهت درخواست ویزای تحصیلی جمهوری چک پیدا کنید

با انتخاب برنامه مدرک متناسب با علایق و ایده های خود شروع کنید. می توانید به زبان چک، به زبان انگلیسی و برنامه های منتخب حتی در سایر زبان های خارجی تحصیل کنید. برنامه های مورد نظر خود را جستجو کنید.
تحصیل در زبان های خارجی در دانشگاه های این کشور مشمول شهریه است، با این حال، این زبان ها به طور کلی بسیار کمتر از اروپای غربی هستند. حتی می توانید از برخی از فرصت های بورسیه تحصیلی که به دانشجویان خارجی ارائه می شود، بهره ببرید.
تحصیلات به زبان چک در دانشگاه های دولتی رایگان است. بسیاری از دانشگاه ها دوره های یک ساله زبان را ارائه می دهند که می تواند شما را برای تحصیل در زبان چک و همچنین برای امتحانات ورودی آماده کند. می توانید اطلاعات بیشتری در مورد دوره های آموزش زبان چک در وب سایت دانشگاه ها بیابید.
 راهنمای گام به گام ویزای تحصیلی جمهوری چک | لی لی رز تراول

2. تهیه اسناد اساسی جهت درخواست ویزای تحصیلی جمهوری چک

شرط اصلی برای ورود به دانشگاه و درخواست ویزای تحصیلی جمهوری چک، وجود سطح قابل قبول تحصیلی(گواهی فارغ التحصیلی از یک دوره متوسطه برای کارشناسی (3 سال) و دوره های طولانی کارشناسی ارشد (5-6 سال))؛ مدرک لیسانس برای یک دوره بعدی فوق لیسانس؛ مدرک کارشناسی ارشد برای یک برنامه تحصیل دکترا می باشد. کلیه متقاضیان جهت درخواست ویزای تحصیلی جمهوری چک ملزم به ارائه اصل مدرک تحصیلی خود و ترجمه شده آن به سفارت مربوطه هستند. این مدرک نباید هیچ گونه تعهد ضمنی در کشور صادره داشته باشد.
اگر می خواهید در دانشگاه جمهوری چک به تحصیل بپردازید، لازم است تحصیلات تکمیل شده قبلی خود را توسط مرجع تشخیص چک انجام دهید. علاوه بر نسخه های تأیید شده از مدارک تحصیلی، حداقل شرایط ورود به سیستم معمولا شامل یک برنامه تکمیل شده و ارائه شده، اثبات دارایی مالی، پرداخت هزینه پذیرش و رعایت شرایط برنامه تحصیلی خاص به عنوان مثال انگیزه نامه، توصیه نامه، نمونه کارها، ارائه مدارک تسلط بر زبان انگلیسی و رزومه های پژوهشی می باشد.

3. الزامات خاص ورود را جهت درخواست ویزای تحصیلی جمهوری چک بررسی کنید

هنگامی که تصمیم گرفتید از کجا درخواست ویزای تحصیلی کنید، می توانید اطلاعات دقیق در مورد شرایط ورود و مهلت های جستجو را در وب سایت محل مربوطه بیابید. در جمهوری چک، هر دانشگاه مسئولیت مراحل پذیرش خود را دارد و شرایط آن از برنامه ای به برنامه دیگر متفاوت است.


سوالات متداول

آیا برای تحصیل در جمهوری چک نیاز به برنامه تحصیلی خاصی است؟
با انتخاب برنامه مدرک متناسب با علایق و ایده های خود شروع کنید. می توانید به زبان چک، به زبان انگلیسی و برنامه های منتخب حتی در سایر زبان های خارجی تحصیل کنید. برنامه های مورد نظر خود را جستجو کنید. تحصیل در زبان های خارجی در دانشگاه های این کشور مشمول شهریه است، با این حال، این زبان ها به طور کلی بسیار کمتر از اروپای غربی هستند. حتی می توانید از برخی از فرصت های بورسیه تحصیلی که به دانشجویان خارجی ارائه می شود، بهره ببرید. تحصیلات به زبان چک در دانشگاه های دولتی رایگان است. بسیاری از دانشگاه ها دوره های یک ساله زبان را ارائه می دهند که می تواند شما را برای تحصیل در زبان چک و همچنین برای امتحانات ورودی آماده کند. می توانید اطلاعات بیشتری در مورد دوره های آموزش زبان چک در وب سایت دانشگاه ها بیابید.