از جمله دیگر مدارک لازم جهت درخواست ویزای تحصیلی اتریش به شرح زیر است:
اثبات بودجه کافی به صورت بانکی جهت درخواست ویزای تحصیلی اتریش، تأیید شده از سوی کارفرمای آینده، اثبات بودجه مالی می تواند بصورت چک مسافرتی یا کمک هزینه های بورس تحصیلی توسط یک اسپانسر ارائه شود. مبلغ مورد نیاز که به عنوان هزینه زندگی کافی تلقی می شود، برای دانش آموزان 24 ساله و پایین تر، 487.53 یورو در ماه و برای دانش آموزان بالاتر از 24 سال 882.78 یورو در ماه است.
اثبات پرداخت شهریه یا ارائه کمک هزینه یا بورس تحصیلی برای پرداخت شهریه جهت درخواست ویزای تحصیلی اتریش.
نامه محضری که توسط یکی از والدین شما امضا شده است و مسئولیت مالی را اعلام می کنند(اگر قادر به حمایت مالی خود باشید) لازم نیست.
تهیه کپی از بلیط برنامه سفر
شناسنامه
گواهی ترخیص از پلیس كه نشان می دهد هیچ محكومیت قبلی ندارید و شهروند نمونه هستید.
به عنوان یک قانون، قبل از ثبت درخواست خود برای اجازه اقامت یا ویزای تحصیلی اتریش، باید مدارک خود را ثبت قانونی کنید.

ساده ترین و کلیدی ترین مراحل درخواست ویزای تحصیلی اتریش(قسمت دوم) | لی لی رز تراول

مراحل دریافت ویزای تحصیلی اتریش

مرحله 1: اثبات پذیرش در یک مؤسسه آموزشی اتریش
قبل از شروع درخواست ویزای تحصیلی اتریش، باید در یک مؤسسه آموزش اتریش ثبت نام کنید. اگر قبلا پذیرش شده اید به مرحله بعدی بروید.
مرحله 2: کلیه اسناد لازم جهت درخواست ویزا را جمع آوری کنید
کلیه مدارک لازم(ذکر شده در بالا) مورد نیاز برای صدور ویزای تحصیلی اتریش است. فتوکپی های این اسناد را تهیه کنید زیرا لازم است مدارک فتوکپی شده را به سفارت تحویل دهید.
اطمینان حاصل کنید که فرم درخواست ویزا را با حروف بزرگ پر کرده باشید و امضای فرم فراموش نشود. همچنین بایستی یک رزرو هتل و یک بیانیه بانکی که نشان از اعتبار مالی شماست، ارائه دهید.  
مرحله 3: ارسال کلیه اسناد
برای ارسال مدارک خود به نزدیکترین سفارت اتریش مراجعه کنید. کلیه متقاضیان باید داده های بیومتریک(10 اثر انگشت) ارسال کنند. برای این کار باید یک قرار ملاقات در سفارت اتریش در کشور خود تعیین کنید.
انتظار می رود برای پردازش و تأیید ویزای تحصیلی اتریش خود یک تا چهار هفته صبر کنید.
اگر فکر می کنید درخواست شما به تأخیر افتاده است، به سادگی با تماس با سفارت درخواست ویزای خود را پیگیری کنید.

ساده ترین و کلیدی ترین مراحل درخواست ویزای تحصیلی اتریش(قسمت دوم) | لی لی رز تراول

مرحله 4: درخواست ویزا خود را پیگیری کنید
پس از ارائه درخواست ویزای تحصیلی اتریش، این امکان را دارید که مرحله به مرحله آن را رصد کنید. برای انجام این کار ، به آدرس وب سایت سفارت اتریش در کشور خود مراجعه کنید.
این نکته را هم در نظر داشته باشید که از شما خواسته می شود برای مصاحبه به سفارت اتریش در کشور خود مراجعه کنید. بهتر است برای این کار مقدمات لازم را فراهم کرده باشید.
مرحله 5: گذرنامه خود را تحویل بگیرید
پس از دریافت خبر لازم مبنی بر آماده بودن گذرنامه، مجددا به سفارت اتریش همراه با کارت شناسایی خود مراجعه کرده و پاسپورت خود را مطالبه کنید.

هزینه درخواست ویزای تحصیلی اتریش

هزینه کنسولی 50 یورو برای خردسالان و 80 یورو برای بزرگسالان در زمان درخواست به صورت نقدی پرداخت می شود. پس از صدور مجوز اقامت در مرجع صدور مجوز در اتریش هزینه اضافی 100 یورو بایستی پرداخت شود.
درخواست ویزای تحصیلی اتریش(نوع D) از طریق سفارت اتریش در کشور شما انجام می شود. بنابراین از ساعات اداری کنسولگری اطلاع یافته و در زمان مناسب اقدام کنید. 


سوالات متداول

مراحل دریافت ویزای تحصیلی اتریش چیست؟
مرحله 1: اثبات پذیرش در یک مؤسسه آموزشی اتریش قبل از شروع درخواست ویزای تحصیلی اتریش، باید در یک مؤسسه آموزش اتریش ثبت نام کنید. اگر قبلا پذیرش شده اید به مرحله بعدی بروید. مرحله 2: کلیه اسناد لازم جهت درخواست ویزا را جمع آوری کنید کلیه مدارک لازم(ذکر شده در بالا) مورد نیاز برای صدور ویزای تحصیلی اتریش است. فتوکپی های این اسناد را تهیه کنید زیرا لازم است مدارک فتوکپی شده را به سفارت تحویل دهید. اطمینان حاصل کنید که فرم درخواست ویزا را با حروف بزرگ پر کرده باشید و امضای فرم فراموش نشود. همچنین بایستی یک رزرو هتل و یک بیانیه بانکی که نشان از اعتبار مالی شماست، ارائه دهید. مرحله 3: ارسال کلیه اسناد برای ارسال مدارک خود به نزدیکترین سفارت اتریش مراجعه کنید. کلیه متقاضیان باید داده های بیومتریک(10 اثر انگشت) ارسال کنند. برای این کار باید یک قرار ملاقات در سفارت اتریش در کشور خود تعیین کنید. انتظار می رود برای پردازش و تأیید ویزای تحصیلی اتریش خود یک تا چهار هفته صبر کنید. اگر فکر می کنید درخواست شما به تأخیر افتاده است، به سادگی با تماس با سفارت درخواست ویزای خود را پیگیری کنید. مرحله 4: درخواست ویزا خود را پیگیری کنید پس از ارائه درخواست ویزای تحصیلی اتریش، این امکان را دارید که مرحله به مرحله آن را رصد کنید. برای انجام این کار ، به آدرس وب سایت سفارت اتریش در کشور خود مراجعه کنید. این نکته را هم در نظر داشته باشید که از شما خواسته می شود برای مصاحبه به سفارت اتریش در کشور خود مراجعه کنید. بهتر است برای این کار مقدمات لازم را فراهم کرده باشید. مرحله 5: گذرنامه خود را تحویل بگیرید پس از دریافت خبر لازم مبنی بر آماده بودن گذرنامه، مجددا به سفارت اتریش همراه با کارت شناسایی خود مراجعه کرده و پاسپورت خود را مطالبه کنید.
هزینه درخواست ویزای تحصیلی اتریش چقدر است؟
هزینه کنسولی 50 یورو برای خردسالان و 80 یورو برای بزرگسالان در زمان درخواست به صورت نقدی پرداخت می شود. پس از صدور مجوز اقامت در مرجع صدور مجوز در اتریش هزینه اضافی 100 یورو بایستی پرداخت شود. درخواست ویزای تحصیلی اتریش(نوع D) از طریق سفارت اتریش در کشور شما انجام می شود. بنابراین از ساعات اداری کنسولگری اطلاع یافته و در زمان مناسب اقدام کنید.