اسناد پشتیبان مورد جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

وب سایت وزارت امور داخله استرالیا دارای یک چک لیست است که لیستی از اسناد مورد نیاز برای شرایط خاص شما را در اختیار شما قرار می دهد. به طور معمول، دانشجویان جهت درخواست ویزای تحصیلی استرالیا باید موارد زیر را ارائه دهند:
فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی استرالیا(157A)
هزینه پرداخت شده درخواست ویزا- در حال حاضر 620 دلار استرالیا(420 پوند) است
کپی صفحه بیوداتا از گذرنامه(ممکن است از برخی دانشجویان خواسته شود تا پاسپورت خود را بطور حضوری ارائه دهند)
گواهی ثبت نام یا نامه پیشنهاد
شواهدی از بودجه کافی
شواهد پوشش بیمه درمانی
نتایج آزمون مهارت انگلیسی
نتایج بررسی سابقه کیفری
چهار قطعه عکس اخیرا گرفته شده در اندازه گذرنامه
پس از جمع آوری و اسکن اسناد پشتیبان خود، باید یک حساب کاربری ایجاد کرده و با سیستم برنامه آنلاین ImmiAccount اقدام کنید.
بیشتر درخواست های ویزای تحصیلی استرالیا چهار هفته طول می کشد تا پردازش شوند. اگر در دوره استرالیا تحصیل کنید که بیشتر از 10 ماه باشد و در پایان سال تحصیلی استرالیا به پایان برسد(معمولاً اواسط دسامبر) ویزای شما معمولاً تا 15 مارس سال بعد معتبر خواهد بود. اگر دوره شما بیش از 10 ماه باشد و در ژانویه تا اکتبر به پایان برسد، معمولاً ویزای شما پس از اتمام دوره شما دو ماه اعتبار دارد.
در برخی شرایط ممکن است در پایان دوره، درخواست تمدید ویزا را بکنید تا به یکسری از مطالعات دیگر بپیوندید. برای اطلاعات بیشتر در این مورد با وب سایت وزارت امور داخلی استرالیا مشورت کنید.

آشنایی صفر تا صد نحوه دریافت ویزای تحصیلی استرالیا(قسمت سوم)

شرایط کاری در دوره ویزای تحصیلی استرالیا

شما می توانید تا 90 روز قبل از شروع دوره خود در ویزای تحصیلی استرالیا خود وارد این کشور شوید. در طی هفت روز بعد از ورود، باید ارائه دهنده آموزش خود را از محل اقامت خود مطلع کنید، همچنین در صورت تغییر آدرس، طی هفت روز به آنها اطلاع دهید.
با اخذ ویزای تحصیلی استرالیا، ممکن است در طول مدت زمان 40 ساعت در طول دوران تحصیلی و در تعطیلات تمام وقت کار کنید. ویزا به طور خودکار با اجازه کار صادر می شود، اگر در زمانی که دوره شما شروع نشده است، اجازه شروع کار را ندارید و برای حمایت از خود یا خانواده خود در هنگام استرالیا نباید به درآمد حاصل از کار در این کشور متکی باشید.
اگر مشغول مطالعه کارشناسی ارشد با تحقیق یا دکترا هستید، محدودیت کاری ندارید. به خاطر داشته باشید که هر کار مورد نیاز به عنوان بخشی از دوره شما در حد مجاز می باشد. اگر به صورت داوطلبانه در یک سازمان غیرانتفاعی و به نفع جامعه کار می کنید، کار داوطلبانه بدون حقوق پرداختی در محدوده 40 ساعته قرار نمی گیرد.

آشنایی صفر تا صد نحوه دریافت ویزای تحصیلی استرالیا(قسمت سوم)

در حالی که ویزای تحصیلی استرالیا را در اختیار دارید، باید برخی وظایف موجود این ویزا را انجام دهید: شما باید در یک دوره ثبت شده در CRICOS ثبت نام کنید، به طور مرتب در کلاس ها شرکت کنید، پیشرفت دروس قابل قبولی داشته باشید و بیمه درمانی OSHC را حفظ کنید. همچنین شرایط ویزای خاصی وجود دارد که شما و افراد وابسته به آنها باید رعایت کنید. نقض شرایط ویزای تحصیلی استرالیا ممکن است منجر به ابطال ویزای شما شود.


سوالات متداول

شرایط کاری در دوره ویزای تحصیلی استرالیا چیست؟
شما می توانید تا 90 روز قبل از شروع دوره خود در ویزای تحصیلی استرالیا خود وارد این کشور شوید. در طی هفت روز بعد از ورود، باید ارائه دهنده آموزش خود را از محل اقامت خود مطلع کنید، همچنین در صورت تغییر آدرس، طی هفت روز به آنها اطلاع دهید. با اخذ ویزای تحصیلی استرالیا، ممکن است در طول مدت زمان 40 ساعت در طول دوران تحصیلی و در تعطیلات تمام وقت کار کنید. ویزا به طور خودکار با اجازه کار صادر می شود، اگر در زمانی که دوره شما شروع نشده است، اجازه شروع کار را ندارید و برای حمایت از خود یا خانواده خود در هنگام استرالیا نباید به درآمد حاصل از کار در این کشور متکی باشید. اگر مشغول مطالعه کارشناسی ارشد با تحقیق یا دکترا هستید، محدودیت کاری ندارید. به خاطر داشته باشید که هر کار مورد نیاز به عنوان بخشی از دوره شما در حد مجاز می باشد. اگر به صورت داوطلبانه در یک سازمان غیرانتفاعی و به نفع جامعه کار می کنید، کار داوطلبانه بدون حقوق پرداختی در محدوده 40 ساعته قرار نمی گیرد.