در صورت واجد شرایط بودن برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا، یک لیست چک شخصی، به مدت 60 روز معتبر دریافت خواهید کرد که برای ارسال درخواست خود به صورت آنلاین به آن نیاز دارید. اطمینان حاصل کنید که برای مرجع بعدی، صفحه حاوی کد خود را چاپ کنید. این صفحه همچنین شامل یک راهنمای برنامه، میزان شهریه تخمین زده شده، لیستی از اسنادی که باید با درخواست ویزای تحصیلی کانادا ارسال کنید و دستورالعمل های مراحل بعدی را برای ویزای تحصیلی کانادا را شامل می شود.
هنگامی که شما آماده ارائه درخواست ویزای تحصیلی کانادا خود هستید، یک حساب MyCIC ایجاد کنید، در آنجا کد شخصی خود را وارد کنید. سپس چک لیست اسناد شخصی خود را دریافت می کنید که به شما امکان می دهد مدارک خود را به CIC بارگذاری و ارسال کنید. برای این کار به چاپگر یا اسکنر احتیاج دارید.
پس از آماده شدن مدارک و فرم درخواست ویزای تحصیلی کانادا و پرداخت هزینه های خود، می توانید درخواست تکمیل شده خود را به CIC ارسال کنید.
برخی متقاضیان ممکن است مجبور شوند در دفتر ویزای محلی خود برای مصاحبه حضور یابند.

آیا در مورد روند دریافت ویزای تحصیلی کانادا آشنایی دارید؟(قسمت دوم) | لی لی رز تراول

شرایط اضافی ویزای تحصیلی کانادا

برخی یا همه موارد زیر برای ویزای تحصیلی کانادا و برای دانشجویان ممکن است اعمال شوند:
متقاضیان اروپایی، خاورمیانه یا آفریقا ممکن است نیاز به تهیه  داده های بیومتریک(عکس و اثر انگشت) داشته باشند.
همچنین ممکن است برخی متقاضیان قبل از ارائه درخواست خود نیاز به معاینه پزشکی و / یا بازرسی پلیس داشته باشند. اگر سابقه کیفری داشته باشید، نمی توانید ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید - ممکن است از شما خواسته شود که گواهی ترخیص پلیس را به عنوان اثبات ارائه کنید.
هر متقاضی باید اثبات کند یک گذرنامه معتبر دارد که به شما امکان می دهد پس از اتمام دوره خود، به کشور مبدا خود برخواهد گشت. دو عکس در اندازه گذرنامه نیز لازم است که نام و تاریخ تولد شما بایستی در پشت آنها نوشته شده باشد.
شرایط ویزای تحصیلی کانادا شامل اثبات بودجه برای حمایت از خود در طول دوران تحصیل می باشد. در حال حاضر این مبلغ ده هزار دلار کانادا(7650 دلار آمریکا) در نظر گرفته شده و برای هر سال از اقامت بایستی شما11000 دلار کانادا یا 8400  دلار آمریکا را به اضافه شهریه خود در نظر بگیرید. همچنین باید مطمئن شوید که پول کافی برای پرداخت هزینه حمل و نقل برای بازگشت به خانه دارید.

آیا در مورد روند دریافت ویزای تحصیلی کانادا آشنایی دارید؟(قسمت دوم) | لی لی رز تراول

برای اثبات این پول، می توانید هرکدام از اسناد زیر را ارائه دهید: صورت های بانکی، شواهدی از حساب کانادایی به نام خود در صورت انتقال این پول، پیش نویس بانکی به ارز تبدیل شده، اثبات پرداخت شهریه و هزینه های اقامت، در صورت داشتن بورس تحصیلی نامه ای از شخص یا مؤسسه ای که به شما پول ارائه می دهد، یا اثبات بودجه پرداخت شده از داخل کانادا باید ارائه گردد. در صورت دریافت اسکولارشیپ های از طرف دولت کانادا بایستی نامه های پذیرش قانونی از سمت این کشور به سفارت برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا ارسال گردد. بسیاری از این بورسیه ها هزینه و تاریخ بلیط های پرواز رفت و برگشت را به دانشجو ارائه می دهند.


سوالات متداول

شرایط اضافی ویزای تحصیلی کانادا چیست؟
برخی یا همه موارد زیر برای ویزای تحصیلی کانادا و برای دانشجویان ممکن است اعمال شوند: متقاضیان اروپایی، خاورمیانه یا آفریقا ممکن است نیاز به تهیه داده های بیومتریک(عکس و اثر انگشت) داشته باشند. همچنین ممکن است برخی متقاضیان قبل از ارائه درخواست خود نیاز به معاینه پزشکی و / یا بازرسی پلیس داشته باشند. اگر سابقه کیفری داشته باشید، نمی توانید ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید - ممکن است از شما خواسته شود که گواهی ترخیص پلیس را به عنوان اثبات ارائه کنید. هر متقاضی باید اثبات کند یک گذرنامه معتبر دارد که به شما امکان می دهد پس از اتمام دوره خود، به کشور مبدا خود برخواهد گشت. دو عکس در اندازه گذرنامه نیز لازم است که نام و تاریخ تولد شما بایستی در پشت آنها نوشته شده باشد.