بعضی اوقات مهم ترین دلیل ریجکت و دی نایل ویزای روسیه به دلیل وجود سابقه کیفری متقاضی یا مشکلات سیاسی اطلاعاتی رخ داده توسط وی و یا بیماری های مسری او هست. در صورت ریجکت ویزای روسیه به این دلایل بایستی متقاضی سعی در اصلاح سابقه خود داشته سپس از دوباره برای ویزای روسیه درخواست کند.
اگر روسیه تصور کند شما می توانید خطری برای کشورش باشید، می توانید از دریافت ویزای روسیه محروم شوید. مثلا:
جاسوسی خارجی در روسیه و متعلق به سرویس جاسوسی یک کشور.
شما سابقه جنایی یا تروریستی دارید.
شما به HIV یا یک بیماری مسری مبتلا هستید.
شما قبلا از روسیه اخراج شده اید یا قبلا شرایط اقامت در روسیه را نقض کرده اید.

آیا با عمده ترین دلایل ریجکت ویزای روسیه آشنایی دارید؟(قسمت چهارم) | لی لی رز تراول

همچنین باید گفت که کنسولگری ها افراد را در شبکه های اجتماعی شان بازرسی می کنند. بنابراین باید برای چیزهایی که در فیس بوک، توییتر یا سایر شبکه های اجتماعی منتشر می کنید، بسیار مراقب باشید.  
شما باید در نظر داشته باشید که طبق قانون روسیه، ویزا نمی تواند برای شهروندان روسی با گذرنامه های منقضی صادر شود. علاوه بر این، فرزندان متولد یک پدر و مادری روسی، بدون در نظر گرفتن محل تولد، به طور خودکار تابعیت روسیه را بدست می آورند. در این حالت، به آنها ویزا داده نمی شود و باید برای تابعیت روسیه اقدام کنند.
اگر یک خردسال متقاضی ویزای روسیه باشد، باید كپی از شناسنامه خود را تهیه كند كه در آن مشخص است كه حداقل یكی از والدین تابعیت فدراسیون روسیه را دارد.
ریجکت ویزای روسیه به خاطر سایر دلایل مربوط به متقاضی
مسافر می خواهد از مناطق درگیری یا مناطق محدود در روسیه بازدید کند که مجوز ویژه برای آن لازم است.
مسافر نشان می دهد که قصد مسافرت با قایق را دارد.
مسافر نشان می دهد که وی در طی سفر خود قصد فروش کالاهای تجاری را دارد.

آیا با عمده ترین دلایل ریجکت ویزای روسیه آشنایی دارید؟(قسمت چهارم) | لی لی رز تراول

3. ریجکت درخواست ویزای روسیه به دلیل تفسیر کنسول روسی

مواردی وجود دارد که کنسولگری قبل از صدور ویزای روسیه می خواهد با متقاضی مصاحبه کند. کنسولگری حق دارد به هر دلیلی با شما مصاحبه کند.
در این موارد، نگران نباشید، زیرا در بیشتر موارد کنسولگری می خواهد اطلاعات بیشتری درباره شما و سفر شما داشته باشد.
در این مصاحبه شما باید صادق باشید و تمام حقیقت را بگویید.
برخی از سؤالاتی که از شما پرسیده می شود عبارتند از:
هدف از بازدید شما از روسیه چیست؟
برنامه سفر شما چیست؟
اهل کدام کشور هستید؟
مدت سفر شما چقدر خواهد بود؟
شما كجا كار مي كنيد؟
آیا قبلا به روسیه سفر کرده اید؟
آیا دارایی کافی برای پرداخت هزینه سفر دارید؟
بلیط هواپیما یا قطار دارید؟
آیا رزرو هتل دارید؟
بعضی اوقات آنها می توانند بدون دلیل روشنی با شما مصاحبه کنند، اما در مواردی هم مصاحبه می تواند به دلایل بسیار متفاوتی باشد: اگر شما به یک منطقه غیرمعمول روسیه سفر می کنید، می خواهند دلایل سفر شما را بدانند.
در صورت دعوت شما توسط سفارت روسیه جهت اخذ ویزای روسیه تمامی مدارک را در دست داشته و نسبت به برنامه دقیق سفر خود، کشورهای مورد بازدید، زمان رفت و برگشت و دلیل سفرتان اگاه باشید و بدون هیچ استرسی به تمامی سوالات پرسیده شده پاسخ صحیح و دقیق بدهید.


سوالات متداول

ریجکت درخواست ویزای روسیه به دلیل تفسیر کنسول روسی
مواردی وجود دارد که کنسولگری قبل از صدور ویزای روسیه می خواهد با متقاضی مصاحبه کند. کنسولگری حق دارد به هر دلیلی با شما مصاحبه کند. در این موارد، نگران نباشید، زیرا در بیشتر موارد کنسولگری می خواهد اطلاعات بیشتری درباره شما و سفر شما داشته باشد. در این مصاحبه شما باید صادق باشید و تمام حقیقت را بگویید. برخی از سؤالاتی که از شما پرسیده می شود عبارتند از: هدف از بازدید شما از روسیه چیست؟ برنامه سفر شما چیست؟ اهل کدام کشور هستید؟ مدت سفر شما چقدر خواهد بود؟ شما كجا كار مي كنيد؟ آیا قبلا به روسیه سفر کرده اید؟ آیا دارایی کافی برای پرداخت هزینه سفر دارید؟ بلیط هواپیما یا قطار دارید؟ آیا رزرو هتل دارید؟ بعضی اوقات آنها می توانند بدون دلیل روشنی با شما مصاحبه کنند، اما در مواردی هم مصاحبه می تواند به دلایل بسیار متفاوتی باشد: اگر شما به یک منطقه غیرمعمول روسیه سفر می کنید، می خواهند دلایل سفر شما را بدانند. در صورت دعوت شما توسط سفارت روسیه جهت اخذ ویزای روسیه تمامی مدارک را در دست داشته و نسبت به برنامه دقیق سفر خود، کشورهای مورد بازدید، زمان رفت و برگشت و دلیل سفرتان اگاه باشید و بدون هیچ استرسی به تمامی سوالات پرسیده شده پاسخ صحیح و دقیق بدهید.