جهت اخذ ویزای روسیه و روند اپلای آن شخص متقاضی بایستی شخصا در بخش کنسولگری سفارت روسیه یا از طریق نماینده رسمی خود حاضر شده و درخواست ویزا کند. در این صورت نماینده رسمی باید وکالت نامه را ارائه دهد.
ابتدا فرم درخواست ویزای روسیه توسط متقاضی بصورت آنلاین تکمیل شود. پس از پر کردن فرم، سیستم به شما امکان بارگیری و چاپ آن را می دهد. فرم درخواست باید در صفحه آ4 در سایز استاندارد چاپ شود. پس از پرینت برگه فرم درخواست ویزای روسیه متقاضی باید فرم را شخصا امضا کند.
دارندگان گذرنامه ایالات متحده، انگلستان، کانادا باید مشخصات ویژه را پر کنند.
اداره کنسولی روسیه این حق را دارد که متقاضیان را جهت مصاحبه به صورت حضوری دعوت کرده و در مورد موضوعات شخصی، مالی، تجاری یا شرکتی و همچنین در مورد تماس ها و شرکای روسی خود مورد بررسی قرار دهد.

آشنایی با روند دریافت مرحله به مرحله ویزای روسیه | لی لی رز تراول

شرایط درخواست ویزای روسیه از نوع ویزای توریستی

ویزای روسیه از نوع ویزای توریستی می تواند برای متقاضی برای مدت زمان حداکثر 1 ماه اخذ شود و فقط می تواند از نوع ویزای یکبار ورود یا دوبار ورود باشد.
برای درخواست ویزای روسیه از نوع ویزای توریستی، شهروند ایرانی می تواند به آژانس های گردشگری معتبر در ایران مراجعه کند.
متقاضی برای درخواست ویزای روسیه از نوع ویزای توریستی باید مدارک زیر را در اختیار داشته باشد:
1.تأییدیه توریستی استاندارد(اصلی) از آژانس مسافرتی مجاز میزبان روسی که ثبت شده در وزارت امور خارجه روسیه باشد. تأییدیه باید حاوی نام کامل مسافر، تاریخ تولد، شماره گذرنامه، تاریخ ورود / عزیمت، برنامه سفر، شماره مرجع آژانس، مهر رسمی و امضای شخص متقاضی باشد. نیازی به ارائه رزرواسیون هتل جهت اخذ ویزای توریستی روسیه نیست.
2.بلیط حمل و نقل با تاریخ ورود / عزیمت از روسیه. تاریخ بلیط باید همزمان با تاریخ ورود / عزیمت ذکر شده در نامه تاییدیه باشد.
3.گذرنامه معتبر خارجی(فقط اصل است و حداقل باید دارای 2 صفحه ویزا روشن) باشد. باید حداقل 6 ماه پس از تاریخ انقضا ویزا معتبر باشد.
4.فرم درخواست ویزا تکمیل شده، فقط توسط متقاضی امضا شده باشد. کلیه اطلاعات باید به زبان انگلیسی پر شود.
5.یک قطعه عکس با سایز استاندارد
6.بیمه معتبر پزشکی.
توجه!
تأییدیه توریستی استاندارد توسط آژانس توریستی متقاضی بایستی صادر شود.
هنگام ورود به روسیه با ویزای توریستی، از شما خواسته می شود تا تأییدیه توریستی خود و بلیط برگشت با تاریخ مشخص عزیمت از روسیه را در پاسگاه مرزی ارائه دهید.
لطفا فراموش نکنید که چند برگه کپی از مدارک خود بخصوص از سند تاییدیه و بلیط برگشت داشته باشید.
کلیه اسناد باید کمتر از 5 روز کاری قبل از ورود به سفارت روسیه ارسال شود.

آشنایی با روند دریافت مرحله به مرحله ویزای روسیه | لی لی رز تراول

شرایط درخواست ویزای روسیه از نوع ویزای خصوصی

ویزای روسیه از نوع ویزای خصوصی به اتباع خارجی که به عنوان مهمان وارد روسیه می شوند، توسط شهروند روسی(دوست متقاضی یا بستگان) یا توسط شهروند خارجی که اجازه اقامت را دریافت می کند، اعطا می شود. این دعوت نامه ("Priglashenie") یک سند رسمی است که می تواند توسط بستگان یا دوستان متقاضی در یک دفتر ویزای محلی وزارت امور داخلی روسیه تهیه شود.
یکی دیگر از اهداف درخواست ویزای روسیه از نوع ویزای خصوصی ضرورت درمان فوری پزشکی متقاضی یا بیماری جدی یا فوت بستگان متقاضی است.
ویزای روسیه از نوع ویزای خصوصی فقط برای مدت زمان 3 ماه قابل اعتبار است و می تواند از نوع ویزای تک ورودی یا دو ورودی باشد.


سوالات متداول

شرایط درخواست ویزای روسیه از نوع ویزای توریستی
ویزای روسیه از نوع ویزای توریستی می تواند برای متقاضی برای مدت زمان حداکثر 1 ماه اخذ شود و فقط می تواند از نوع ویزای یکبار ورود یا دوبار ورود باشد. برای درخواست ویزای روسیه از نوع ویزای توریستی، شهروند ایرانی می تواند به آژانس های گردشگری معتبر در ایران مراجعه کند. متقاضی برای درخواست ویزای روسیه از نوع ویزای توریستی باید مدارک زیر را در اختیار داشته باشد
شرایط درخواست ویزای روسیه از نوع ویزای خصوصی
ویزای روسیه از نوع ویزای خصوصی به اتباع خارجی که به عنوان مهمان وارد روسیه می شوند، توسط شهروند روسی(دوست متقاضی یا بستگان) یا توسط شهروند خارجی که اجازه اقامت را دریافت می کند، اعطا می شود. این دعوت نامه ("Priglashenie") یک سند رسمی است که می تواند توسط بستگان یا دوستان متقاضی در یک دفتر ویزای محلی وزارت امور داخلی روسیه تهیه شود. یکی دیگر از اهداف درخواست ویزای روسیه از نوع ویزای خصوصی ضرورت درمان فوری پزشکی متقاضی یا بیماری جدی یا فوت بستگان متقاضی است. ویزای روسیه از نوع ویزای خصوصی فقط برای مدت زمان 3 ماه قابل اعتبار است و می تواند از نوع ویزای تک ورودی یا دو ورودی باشد.