ویزای تحصیلی سوئیس از جمله ویزاهای رایج و پر طرفدار در بین دانشجویان و دانش آموزان خارجی است. ویزای تحصیلی سوئیس از جمله ویزاهایی با اقامت طولانی مدت بوده و صرفا به فارغ التحصیلانی که از موسسات و دانشگاه های معتبر عمومی و خصوصی بورس دریافت کنند، اعطا می شود.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی سوئیس به دلیل عضویت این کشور

شرایط اخذ ویزای تحصیلی سوئیس به دلیل عضویت این کشور در توافقنامه منطقه شینگن از تمامی قوانین کشورهای عضو تبعیت کرده و در نتیجه مدت اقامت در ویزای شینگن سوئیس از نوع ویزای تحصیلی سوئیس بیش از 90 روز بوده و تا پنج سال اغلب طول می کشد.
برای اینکه بتوانید در سوئیس تحصیل کنید و ویزای تحصیلی سوئیس را اتخاذ کنید، نیاز به اثبات قبولی از موسسه آموزش عالی محل تحصیل در کشور سوئیس دارید. بسته به تابعیت شما، با این نامه می توانید درخواست اقامت در کانتون سوئیس را بدهید یا درخواست ویزای تحصیلی سوئیس را به نمایندگی سوئیس در کشوری که محل اقامت شما را پوشش می دهد، ارسال کنید.

آیا با فرایند اخذ ویزای تحصیلی سوئیس آشنایی دارید؟ | لی لی رز تراول

در مرحله اول جهت اخذ ویزای تحصیلی سوئیس برای پذیرش اقدام کنید
قبل از مهلت پذیرش با دانشگاه مورد نظر خود تماس بگیرید. اکثر دانشگاه ها نیز برنامه های آنلاین را می پذیرند. اصلی ترین مدارکی که شما مجبور به ارسال به دانشگاه هستید گواهی مرخصی از مدرسه متوسطه شما(اصل یا نسخه معتبر) و عکس گذرنامه به روز است.
مرحله دوم اخذ ویزای تحصیلی سوئیس: درخواست ویزا، ورود و اجازه اقامت در کشور سوئیس
در طی 14 روز بعد از ورود به سوئیس، شهروندان اتحادیه اروپا و EFTA باید با مراجعه به مقامات محلی (Einwohnerkontrolle ، دفتر ثبت اسکان ساکنان) در محل اقامت ثبت نام کرده و برای اجازه اقامت اقدام کنند.

جهت اخذ اقامت موقت سوئیس با استفاده از ویزای تحصیلی سوئیس بایستی مدارک زیر را ارائه دهید:

درخواست شخصی برای اجازه اقامت
گذرنامه یا کارت شناسایی معتبر
اثبات ثبت نام در دانشگاه
شواهدی از بودجه کافی(به عنوان مثال گواهی یا سند تأیید شده از یک بانک مجاز در سوئیس)
اثبات آدرس در محل زندگی
دو قطعه عکس مشابه عکس گذرنامه
سایر دانشجویان خارجی به غیر از اتباع اتحادیه اروپا / EFTA - باید با سفارت سوئیس یا کنسولگری در کشور خود تماس بگیرند و درخواست ویزای تحصیلی سوئیس را دهند. اگر مسئولان مهاجرت یا پلیس درخواست را تأیید كنند، شرایط ورود به سوئیس و اقامت به منظور تحصیل تأمین می شود.

آیا با فرایند اخذ ویزای تحصیلی سوئیس آشنایی دارید؟ | لی لی رز تراول

اتباع خارجی که شهروند اتحادیه اروپا و EFTA نیستند و نیاز به ویزای تحصیلی سوئیس ندارند باید برای داشتن شرایط رسمی ورود و اقامت با سفارت سوئیس یا کنسولگری در کشور خود مشورت کنند.
بورس های تحصیلی و اعطای ویزای تحصیلی سوئیس توسط دانشگاه های معتبر سوئیس یا شخص دولت
از طریق کمیسیون فدرال بورس های تحصیلی برای دانشجویان خارجی (FCS)، کنفدراسیون سوئیس بورس های تحصیلی مختلف تحصیلات تکمیلی را به محققان خارجی همه رشته ها و برخی از هنرمندان خارجی اعطا می کند.
درصورت پذیرش در این بورس ها که اغلب دارا بودن مدارک زبان برای دریافت آن ضروری است، بایستی دعوتنامه ای از طرف دانشگاه و نامه ای مبنی بر پذیرش براساس بورس تحصیلی را به فرم درخواست ویزای تحصیلی سوئیس پیوست کنید.
قابل توجه است که در صورت درخواست آنلاین فرم درخواست ویزای تحصیلی سوئیس با فرم ویزای شینگن کوتاه مدت سوئیس متفاوت است.


سوالات متداول

شرایط اخذ ویزای تحصیلی سوئیس به دلیل عضویت این کشور
شرایط اخذ ویزای تحصیلی سوئیس به دلیل عضویت این کشور در توافقنامه منطقه شینگن از تمامی قوانین کشورهای عضو تبعیت کرده و در نتیجه مدت اقامت در ویزای شینگن سوئیس از نوع ویزای تحصیلی سوئیس بیش از 90 روز بوده و تا پنج سال اغلب طول می کشد. برای اینکه بتوانید در سوئیس تحصیل کنید و ویزای تحصیلی سوئیس را اتخاذ کنید، نیاز به اثبات قبولی از موسسه آموزش عالی محل تحصیل در کشور سوئیس دارید. بسته به تابعیت شما، با این نامه می توانید درخواست اقامت در کانتون سوئیس را بدهید یا درخواست ویزای تحصیلی سوئیس را به نمایندگی سوئیس در کشوری که محل اقامت شما را پوشش می دهد، ارسال کنید.